مشکل نقص قطعه محصولات ایران خودروی خراسان برطرف شد

سه شنبه 16 مهر 98 ساعت 10:58
مشکل نقص قطعه محصولات ایران خودروی خراسان برطرف شد

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: مشکل نقص قطعه ۹ هزار دستگاه خودرو که در گروه ایران خودروی خراسان انباشته شده بود برطرف شد.

ابراهیم ناصری افزود: در ابتدای شهریور ماه پیش ۲۳ هزار دستگاه خودرو به خاطر نقص قطعه در پارکینگ گروه ایران خودروی خراسان انبار شده بود که بیشترین کسری قطعه را خودروی ۴۰۵ داشت.

وی اضافه کرد: با تمهیداتی که برای برطرف کردن نقص قطعه این خودروها اندیشیده شد هم اینک شمار خودروهای انباشته شده در گروه ایران خودروی خراسان به ۱۴ هزار دستگاه رسیده و بقیه آنها پس از تکمیل، تحویل متقاضیان شده است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: بیشترین نقص قطعه مربوط به قطعات برقی و الکترونیکی، سنسور و رادیو پخش و قطعاتی از این نوع است که پیش از این تولیدکنندگان ایرانی با واردکردن مواد اولیه آن، قطعات را مونتاژ کرده و برای نصب در دستگاه‌های خودرو آماده می‌کردند.

ناصری افزود: پس از تحریم، تأمین قطعات وارداتی برای خودرو دشوار شد و این امر بر روی تولید خودرو در گروه ایران خودروی خراسان هم تأثیر گذاشت.

وی ادامه داد: در طول یک ماه اخیر بخشی از قطعات مورد نیاز خودروهای گروه ایران خودروی خراسان از طریق واردات و بخش زیادی از قطعات توسط قطعه سازان داخلی تأمین شد که منجر به برطرف کردن نقایص خودروها شد و این روند برای باقی خودروهای انباشته در گروه ایران خودروی خراسان هم ادامه دارد.

او اضافه کرد: کل تولید خودرو در گروه ایران خودروی خراسان در سه نوع مدل در سال ۱۳۹۶،  ۱۶۳ هزار و ۵۶۳ دستگاه، در سال ۱۳۹۷، ۹۱ هزار و ۳۶ دستگاه، در چهار ماهه نخست سال پیش ۴۱ هزار و ۷۲۸ دستگاه و در چهار ماهه نخست امسال ۳۰ هزار و ۸۷۳ دستگاه بوده است.

ایرنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar