ممنوعیت حضور اسنپ و تپسی در فرودگاه امام

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
ممنوعیت حضور اسنپ و تپسی در فرودگاه امام

مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: اعتقاد ما این است که اسنپ، تپسی و ماشین‌های پلاک سفید مسافربری نباید در فرودگاه حضور داشته باشند.

شهرام آدم نژاد در مورد وضعیت تاکسی‌های فرودگاه و مشکلات آن‌ها با شرکت‌های اسنپ، تپسی و دیگر ماشین‌های پلاک سفید مسافربری اظهار کرد: اعتقاد ما این است اسنپ، تپسی و ماشین‌های پلاک سفید مسافربری نباید در فرودگاه باشند. نشست با هماهنگی شورای ترابری با این شرکت‌ها داشتیم تا در جای مناسب مستقر شوند ولی شرایط را نپذیرفتند.

وی ادامه داد: هم اکنون ۱۴۰۰ تاکسی در فرودگاه امام خمینی (ره) داریم که در روزهای معمولی تنها برای ۸۰۰ تاکسی مسافر وجود دارد و در پی این هستیم در ماه‌های آتی این مشکل حل شود چون باید راننده‌های تاکسی فرودگاه امام را به عنوان یک اصل، بخشی از اعضای خانواده فرودگاه بدانیم. در این مورد در پی سازوکاری هستیم تا به طور مکانیزه نوبت دهی شود و رانندگان از صبح در فرودگاه حضور نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی فعلی موجب افزایش رفت و آمد خودروهای پلاک سفید (غیر تاکسی) در فرودگاه امام خمینی (ره) شده است، در مورد برنامه‌های این فرودگاه در راستای حل مشکلات رانندگان تاکسی تصریح کرد: در این زمینه را در نظر داریم تا با یک اپلیکیشن همه نیازها از جمله تأمین مسافر رانندگان تاکسی برطرف شود، این طرح امسال انجام خواهد شد و نوبت دهی و نرخ مسیر تهران تا فرودگاه امام خمینی (ره) ۶۰ درصد هزینه فعلی کرایه تهران به فرودگاه امام پیش بینی شده است.

مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) ذکر کرد: در پی کاهش شمار تاکسی‌ها در فرودگاه نیستیم و قرار است در ترمینال سلام هم از ظرفیت موجود استفاده کنیم که این یک خبر خوب برای رانندگان تاکسی خواهد بود.

این مقام مسئول افزود: طبق اعلام صورت گرفته به وزیر راه و شهرسازی قرار بود تا شهریور این فرودگاه افتتاح شود ولی تغییراتی در تجهیزات و همچنین تأخیر در ثبت سفارش‌ها با توجه به نرخ ارز و مشکلات ترخیص کالا از گمرک بندرعباس داشتیم، که موجب به تعوق افتادن افتتاح شد؛ با این حال کارهای عمرانی ترمینال تمام شده است و فقط کمی نوسان نرخ ارز ما را اذیت کرد.

آدم نژاد با اشاره به اینکه در پی این هستیم تا تمام ترمینال سلام را VIP کنیم اظهار کرد: سال‌هاست که گفته‌اند فرودگاه‌های کشورهای اطراف ایران پیشرفت زیادی داشته و ما اینطور نبوده‌ایم به همین دلیل تلاش و سعی‌مان این است که کل ترمینال سلام را VIP کنیم به همین خاطر هم اکنون پروازهای کمی به آنجا می‌رود تا شرایط سنجیده و کار به خوبی پیش برود.

وی در جواب به این پرسش که پروازهای داخلی به فرودگاه امام خواهد آمد یا خیر گفت: با تاکید سازمان هواپیمایی کشوری موظف شدیم پروازهای داخلی را راه‌اندازی کنیم به همین دلیل ابتدا قرار شد یک محدوده کوچک به جای یک سرمایه گذاری عظیم در ترمینال یک به این پروازها اختصاص یابد سپس پس از افتتاح ترمینال سلام چند مسیر داخلی راه بیفتد تا در صورت افزایش تقاضا، ترمینال اختصاصی برای پروازهای داخلی داشته باشیم.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar