هیچ خودرویی نباید در پارکینگ‌ها انبار شود

یکشنبه 14 بهمن 97 ساعت 14:53
هیچ خودرویی نباید در پارکینگ‌ها انبار شود

معاون امور صنایع وزارت صنعت با تأکید بر رفع دغدغه های مردم از طرف خودروسازان گفت: برای تولید‌ کنندگان خودرو در بخش‌ خصوصی ، تسهیلات سرمایه در گردش از محل ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته به صنایع کوچک و بزرگ در نظر گرفته شده است.

فرشاد مقیمی در جلسه تخصصی کمیته خودرو که با حضور معاون وزیر و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مدیرکل دفتر دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت و مدیران گروه های خودروساز برگزار شد، گفت: با توجه به میزان تولید و اشتغال ایران خودرو و سایپا ، ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این دو خودرو ساز اختصاص یافته است و برای دیگر خودروسازان هم طی هماهنگی بعمل آمده با رییس جمهور از طرف وزیر صنعت ، معدن وتجارت ، تسهیلاتی برای ‌تولیدکنندگان خودرو اختصاص داده خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به ساماندهی شرایط تولید خودرو یادآوری ‌کرد: خودروسازان باید تولیدات خود را به طوری مدیریت کنند که در اسرع وقت خودروهای ثبت نام شده از طرف مشتریان در اختیارشان قرار گیرد.

معاون ‌وزیر‌صنعت ، معدن و تجارت همچنین تاکید‌ کرد: تولیدات خودرو باید به طور روزانه ، مستمر و همزمان با تولید در اختیار متقاضیان قرار گیرد و هیچ خودرویی نباید در پارکینگ خودروسازها و نمایندگی ها دپو شود.

مقیمی همچنین از خودروسازها خواست که با سازمان حمایت مصرف ‌کنندگان وتولید کنندگان هماهنگ بوده و در عرضه خودرو به مشتریان براساس ضوابط اعلام شده ، اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: تولید‌کنندگان باید در کنار مردم قرار گرفته و نسبت به رفع تعهدات خود هرچه زودتر اقدام کنند.

مقیمی همچنین خطاب به خودروسازها در مورد تحویل خودروهایی که به خاطر وضعیت کنونی امکان عرضه آن ها به متقاضی فراهم نیست ،گفت: خودروسازان مکلف هستند در وهله اول نسبت به تامین قطعات ، تولید و تحویل خودروهای ثبت نام شده به مشتریان اقدام کنند، ولی درصورت عدم امکان اجرای این موضوع ، ارایه سبدی از کلیه محصولات تولیدی در قالب طرح جایگزین به متقاضیان از طرف خودروسازان الزامی است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت در ادامه تاکید‌ کرد: چناچه مشتریان تمایلی به انتخاب محصول از سبد ارایه شده نداشته باشند، گروه های خودرو ساز باید نسبت به مصالحه و اخذ رضایت مشتری اقدام نمایند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به شناسایی مشکلات و چالش های صنعت خودرو گفت: سیاستگذاری مدونی برای بهبود وضعیت تولید خودروسازها در نظر‌گرفته شده است و امیدواریم با تحقق این سیاست ها به سمت تولید خودروبه میزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه در سال آینده دست یابیم.

مقیمی همچنین در مورد مذاکره با شرکت های خارجی برای تسهیل فرایند تولید خودروهای خارجی که از موضوعات مطروحه در نشست بود، توضیح داد: کمیته مشترکی با بانک‌ مرکزی تشکیل شده که خودروسازها می توانند طرح پیشنهادی خود را برای رفع مشکلات تخصیص ارز و نحوه همکاری با این شرکت ها در این کمیته مطرح نمایند.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar