بلاتکلیفی ۱۰۰۰ دستگاه هیوندای النترا در گمرک

بروزرسانی در: چهارشنبه 16 بهمن 98 ساعت 11:29
بلاتکلیفی 1000 دستگاه هیوندای النترا در گمرک

مدیر کل گمرک شهید باهنر اعلام کرد: ۱۰۰۱ دستگاه خودروی وارداتی (هیوندای النترا) دراین گمرک باقی مانده که همه امور گمرکی آنها انجام شده و پروانه سبز الکترونیکی دارند اما به خاطر مصادف شدن با مصوبه ممنوع الخروج شدن نتوانستند ازگمرک خارج شوند.

مهدی رضایی در حاشیه بازدید از گمرک شهید باهنر در جمع خبرنگاران در خصوص دپوی خودروهای وارداتی در این گمرک ، اظهار کرد: ۱۱۶۷ دستگاه خودرو در این گمرک وجود دارد که ۱۰۰۱ دستگاه آن هیوندای النترا بوده و همه حقوق و عوارضشان پرداخت شده و پروانه سبز الکترونیکی دریافت کرده‌اند اما به خاطر این که تا قبل از مصوبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ هیات وزیران (مبنی بر ممنوع الخروج بودن خودروهای وارداتی) نتوانستند از گمرک خارج شوند، همچنان در این گمرک مانده‌اند.

به گفته‌ی وی، این خودروها با ارز آزاد وارد کشور شده‌اند و امور ترخیص این خودروها انجام شده و آماده ترخیص از گمرک بوده‌اند اما به خاطر این که برای خروج از گمرک باید دستگاه "رو رو" تأمین می‌شد، نتوانستند این دستگاه را تأمین کنند که دو روز بعد این مصوبه صادر و اعلام شد که دیگر هیچ خودرویی حق خروج از گمرک را ندارد؛ لذا این خودروها هم که همه حقوق و عوارضشان پرداخت شده بود و پروانه سبز الکترونیکی برای  ترخیص از گمرک داشتند، نتوانستند ترخیص شوند و در گمرک شهید باهنر مانده‌اند.

وی اظهار کرد: ۱۶۶ دستگاه دیگر از خودروهای وارداتی که در گمرک باهنر باقی مانده‌اند هیچ کدام از کارهای گمرکی آنها انجام نشده و صاحبان آنها  حتی اجازه‌ ثبت اظهار نامه را هم ندارند.

به گفته‌ی رضایی، شمار اندک و انگشت شماری از این ۱۶۶خودرو موجود در گمرک باهنر خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی هستند که از قبل وارد شده‌اند و نباید ترخیص شوند و در این زمینه سازمان جمع آوری اموال تملیکی در حال بررسی و انجام اقدامات لازم است.

ایسنا

قیمت محصولات هیوندای

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar