سود بازرگانی ۵ درصدی واردات اتوبوس‌های اربعین

بروزرسانی در: سه شنبه 29 خرداد 03 ساعت 14:37
سود بازرگانی ۵ درصدی واردات اتوبوس‌های اربعین

سود بازرگانی واردات ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس برون‌شهری برای ارائه خدمات بهینه به مسافران اربعین حسینی(ع) ۵درصد شد.

ماه گذشته ثبت سفارش واردات ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس برون‌شهری با عمر کمتر از ۵ سال به‌منظور توسعه حمل‌ونقل عمومی مسافر، تنظیم بازار و ارائه خدمات بهینه به زائرین و مسافرین اربعین حسینی(ع) به تصویب رسید و اعلام شد:

۱ ـ به‌منظور توسعه حمل‌ونقل عمومی مسافر، تنظیم بازار و ارائه خدمات بهینه به زائرین و مسافرین اربعین حسینی(ع)، ثبت سفارش واردات ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس برون‌شهری با عمر کمتر از ۵ سال با تأیید وزارت راه و شهرسازی و تأیید تأمین قطعات و وجود شبکه خدمات پس از فروش توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و تطابق با استاندارد کارخانه سازنده در زمان ساخت خودرو مجاز است.

۲ ـ سود بازرگانی هرگونه واردات اتوبوس‏ که با تأیید وزارت کشور جهت جابه‌­جایی مسافرین اربعین حسینی استفاده می­‌شود، مشمول پنجاه درصد (۵۰%) تخفیف است. دستورالعمل نحوه اجرای این بند توسط وزارت کشور و با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و ابلاغ می­‌شود.

سود بازرگانی 5 درصدی واردات اتوبوس‌های اربعین

اما هیئت وزیران در ۱۶ خرداد این مصوبه را به‌شکل زیر اصلاح کرد:

بند (۱) به‌شرح زیر اصلاح می‌شود:

«به‌منظور توسعه حمل‌ونقل عمومی مسافر، تنظیم بازار و ارائه خدمات بهینه به زائرین و مسافرین اربعین حسینی(ع)، ثبت سفارش واردات (۲۰۰۰) دستگاه اتوبوس برون‌شهری با عمر کمتر از (۵) سال توسط بخش خصوصی با تأیید وزارت راه و شهرسازی و تأیید تأمین قطعات و وجود شبکه خدمات پس از فروش توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با رعایت قوانین مربوط مجاز است.»

بند (۲) به‌شرح زیر اصلاح می‌شود:

«۲ ـ سود بازرگانی واردات اتوبوس‌هایی که جهت حمل‌ونقل عمومی مسافر وارد می‌شوند پنج درصد (۵) تعیین می‌شود.»

این مصوبه طی نامه‌ای توسط معاون اول رئیس‌جمهوری ابلاغ شد.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar