پرونده ترخیص خودرو در گمرک بسته شد

سه شنبه 25 شهریور 99 ساعت 13:39
پرونده ترخیص خودرو در گمرک بسته شد

بر اساس اعلام معاون فنی گمرک ایران از ۲۶ شهریور ماه امکان اظهار و ترخیص کالاهای کروه چهارم در گمرک مانده وجود نخواهد داشت.

پس از پیگیریهای انجام شده برای تعیین تکلیف بخش مهمی از کالاهای در گمرک مانده، ظاهرا از فردا ۲۶ شهریور امکان اظهار و ترخیص کالاهای گروه ۴ وجود نخواهد داشت. بر اساس بخشنامه های وزارت صنعت، معدت و تجارت  در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰ قلم کالا در فهرست کالاهای گروه چهارم که امکان ثبت سفارش ندارند قرار گرفته‌اند.

طبق اعلام پیشین مسئولان گمرک نزدیک به ۱۵۰۰ خودرو که عمدتا بدون ثبت سفارش وارد شده بودند در گمرک مانده و امکان نرخیص نداشتند  ظاهرا با بخشنامه اخیر خودروهای مذکور هم راهی سازمان اموال تملیکی خواهند شد.

جمال ارونقی گفت: با توجه به بخشنامه سوم تیر ماه موضوع مصوبه ۲۶ خرداد ماه هیأت دولت در مورد مهلت اعطایی جهت ترخیص کالاهای گروه چهارم و با توجه به اتمام مهلت یاد شده در تاریخ ۲۶ شهریور ماه ، به گمرکات سراسر کشور اعلام شد تا از «اظهار » و حتی «ترخیص» کالاهای مشمول گروه چهارم کالایی و خودرو بعد از تاریخ یادشده اکیدا خودداری شود.

 بر اساس این گزارش، بر اساس بخشنامه اخیر دفتر واردات گمرک ایران تاکید شده است گمرکات اجرایی کشور در اجرای ماده ۲۴ قانون امور گمرکی در مورد کلیه کالاهای گروه چهارم و خودروهای موجود در گمرکات که توسط مرجع تحویل گیرنده مهلت منقضی اعلام گردیده است بقید فوریت نسبت به اعمال مقررات متروکه و تنظیم اظهارنامه مربوطه و ارسال به سازمان جمع اوری وفروش اموال تملیکی  اقدام لازم انجام گیرد.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar