واژگونی خودروها علت نیمی از حوادث جاده ای کشور است

پنج شنبه 8 فروردین 98 ساعت 12:27
واژگونی خودروها علت نیمی از حوادث جاده ای کشور است

رئیس پلیس راه کشور، گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون، واژگونی خودروها علت نیمی از حوادث جاده ای کشور است.

سردار محمد حسین حمیدی در حاشیه بازدید از پلیس راه استان یزد اظهار کرد: امسال وضعیت تعطیلات با سال های اخیر متفاوت بود و به لحاظ شرایط آب و هوایی، یک بهار کاملا استثنائی را شروع کرده ایم.

وی با اشاره به شروع دور دوم سفرها گفت: با توجه به وضعیت جوی کشور، مسافرت در این ایام باید با لحاظ کردن شرایط گوناکون آب و هوایی و رعایت کامل قوانین رانندگی انجام گیرد.

رئیس پلیس راه کشور ضمن اشاره به بارندگی های گسترده در سطح جاده های کشور ادامه داد: امروز شرایط جوی مناسب تری را داریم و سفرها به صورت پرحجم در همه جاده های کشور در جریان است.

سردار حمیدی تصریح کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون عمده دلیل بروز حوادث و سوانح جاده ای، واژگونی خودروها و خروج از جاده بوده که متاسفانه بالای ۵۰ درصد از حوادث جاده ای را به خود اختصاص داده است.

 رئیس پلیس راه کشور افزود: وضعیت تصادفات نسبت به سال پیش کاهشی است ولی هنوز هم حوادث جاده ای رخ می دهد که رانندگان با رعایت نکات بسیار ساده می توانند از بروز بسیاری از سوانح و حوادث پیشگیری کنند.

حمیدی به رانندگانی که قصد عبور از محورهای کویری دارند توصیه کرد: رانندگان در جاده های کویری استان هایی مثل یزد، کرمان، خراسان رضوی و جنوبی و همچنین سمنان برای پیشگیری از خستگی و خواب آلودگی حتما در محل های مناسب توقف و به استراحت بپردازند.

این مقام ارشد پلیس یادآوری کرد: پلیس راه برای استان هایی که جاده های یکنواخت و کویری دارند پیشنهاد خوبی را به سازمان راهداری و استانداری ها و همچنین بخش های برون سازمانی مبنی بر دایر کردن توقفگاه های کم هزینه و زود بازده ارائه کرده که بتواند جاذبه هایی را برای توقف رانندگان در سطح جاده ها ایجاد کند.

سردار حمیدی با ذکر اینکه با بررسی های انجام شده این موضوع می تواند اشتغال زا هم باشد و موجب رونق آن منطقه شود، اضافه کرد: با ایجاد این توقفگاه ها در سطح جاده ها رانندگان به استراحت پرداخته و سپس با تجدید قوا ادامه مسیر خواهند داد.

براساس گزارش سایت پلیس، رئیس پلیس راه کشور در خاتمه با بیان اینکه مهمترین دلیل واژگونی خودرو ها صرفا خستگی و خواب آلودگی است، افزود: بررسی های انجام شده نشان می دهد در جاده هایی که این توقفگاه ها وجود دارد، حوادث واژگونی هم کمتر است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar