پیکاپ جدید کرمان موتور را بیشتر بشناسید

بروزرسانی در: چهارشنبه 23 مرداد 98 ساعت 17:09
پیکاپ جدید کرمان موتور را بیشتر بشناسید

اخبار رسیده از عرضه خودرو پیکاپ جک T۸ به عنوان خودرو جدید دیگری از طرف گروه کرمان موتور حکایت دارد.

پیکاپ جک T8 به واسطه طراحی عضلانی چشمگیر و مشابه با برندهای مطرح تولید کننده این نوع خودروها که جای خالی آن مدتها در بازار کشورمان از نظر علاقه مندان این نوع خودروها حس می‌شد و همچنین قابلیت‌های فنی قابل قبول آن، در وضعیت حال حاضر بازار و عدم امکان دستیابی اقشار وسیع درآمدی به خودروهایی با کاربری و طراحی قابل قبول مثل هایلوکس، می‌تواند به عنوان یک پدیده جدید در این بخش از بازار ، خلأ موجود را پر کرده و به نیاز مشتریان به خوبی پاسخ دهد.

طراحی ظاهری؛

در طراحی ظاهری این خودرو نشانه‌هایی وجود دارد که بر جذابیت بصری این خودرو افزوده است. جلو پنجره کرومی با خطوط افقی که دارای طراحی جدیدی است در کنار خطوط روی کاپوت، سپر جدید و گرافیک چراغ‌های جلو، ظاهری خشن و عضلانی به این خودرو بخشیده . همچنین لوگوی این شرکت با طراحی خاص آن برای خودروهای پیکاپ، بر روی جلوپنجره این خودرو نقش بسته است.  خطوط روی درها و همچنین فلاپ های روی گلگیر، رینگ‌های دو رنگ آلومینیومی و رکاب زیر درب‌ها، ظاهر زیبایی را در نمای جانبی برای این خودرو پدید آورده است.

بررسی ابعادی؛

این پیکاپ دو کابین،از نظر ابعادی دارای طول، عرض و ارتفاع به ترتیب ۵۳۲۵، ۱۸۸۰ و ۱۸۳۰ میلیمتری بوده و فاصله محوری ۳۰۹۰ میلیمتری آن، نوید فضای کابین بسیار مناسبی را هم در ردیف جلو و هم در ردیف عقب می‌دهد. همچنین ابعاد اتاق بار این خودرو دارای فضای نسبتاً مناسبی است و به لطف محور عقب قدرتمند آن در کنار مشخصات فنی مناسب، توان حمل بار به میزان ۹۰۰ کیلوگرم به طور استاندارد را دارد که برای انواع مصارف شهری و بین شهری مناسب است.

ویژگی‌های آفرودی مناسب؛

موضوع آفرود که این روزها در کشور علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده یکی از مهمترین مقوله‌هایی است که خودروهای پیکاپ را در این حوزه به چالش کشیده است. پیکاپ جک T8 با توجه به ویژگی‌هایی که دارد  می‌تواند گزینه جذابی برای علاقه مندان به آفرود هم باشد. در زمینه آفرود پارامترهای خاصی اهمیت دارند که این خودرو این پارامترها را به خوبی برآورده کرده و به مشتریان ارائه می‌دهد. این خودرو دارای زاویه حمله ۳۰ درجه‌ای،‌زاویه فرار ۲۲ درجه‌ای ، قابلیت پیمایش شیب ۳۰درصدی و حداقل فاصله ۲۱۰ میلیمتری از سطح زمین است.

همچنین مبحث مهم دیگری که در پیمایش مسیرهای آفرودی وجود دارد زاویه شکست می‌باشد که با افزایش فاصله محوری در خودرو این زاویه کاهش می‌یابد و عبور از بعضی مسیرهای آفرودی را برای خودروهایی با زاویه شکست کم با چالش مواجه می‌سازد اما این خودرو با توجه به دارا بودن فاصله محوری مناسب، از زاویه شکست مناسبی برخوردار بوده و این نیاز را هم به خوبی پاسخ داده است. این خودرو از سیستم انتقال قدرت ۴*۴ بهره می‌برد که محور عقب آن دارای قفل دیفرانسیل برقی است، که این مورد یکی از مزیت‌های مهم در خودروهای ۴*۴  و آفرودی محسوب می‌شود.

همچنین سیستم ضرایب کمکی در این خودرو به وسیله چرخاندن اهرم مربوطه به صورت الکترونیکی درگیر شده تا بتواند در وضعیت بحرانی راننده را یاری کرده و خودرو را از هر مسیری با سربلندی عبور دهد. علاوه بر این، نسبت ۴.۱:۱ دیفرانسیل عقب این خودرو انعطاف پذیری قابل قبولی را برای پیمایش در انواع مسیرها و شرایط و همچنین حمل بار و یدک، فراهم آورده است.

ویژگی‌های فنی؛

پیکایپ جک T8 از یک موتور بنزینی ۴ سیلندر خطی ۲ لیتری مجهز به توربوشارژر بهره می‌برد که توان تولید بیشینه قدرت ۱۸۸ اسب بخار در دور موتور ۵۰۰۰ دور بر دقیقه و بیشینه گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر در دورهای ۱۸۰۰ تا ۴۰۰۰ دور بر دقیقه را دارد. با توجه به اینکه برای خودروهای آفرودی در اختیار بودن بیشینه گشتاور در دورهای پایین موتور از اهمیت زیادی برخوردار است، لذا سازندگان این خودرو به این مهم هم توجه داشته و بیشینه گشتاور موتور را از دورهای پایین‌تری در اختیار راننده قرار می‌دهد، که به عنوان یکی از مزایای مهم این خودرو به شمار می‌رود. وظیفه انتقال قدرت تولیدی موتور به چرخ‌ها را یک گیربکس ۶ سرعته دستی به عهده دارد که قدرت را به هر چهار چرخ خودرو ارسال می‌کند. سیستم تعلیق به کار رفته در این خودرو از نوع مستقل جناغی دوبل در جلو و سیستم غیر مستقل فنرهای تخت (سیستم تعلیق رایج در پیکاپ ها) در عقب، است. شایان ذکر است که هر چهار چرخ این خودرو مجهز به ترمزهای دیسکی بوده که به خوبی توان متوقف سازی این خودرو را دارند.

از دیگر ویژگی‌های این خودرو می‌توان به رینگ ۱۸ اینچی آلومینیومی، طیف وسیعی از سیستم‌های ایمنی، مخزن سوخت ۷۶ لیتری و استاندارد آلایندگی یورو ۵ اشاره کرد.

پیکاپ جدید کرمان موتور را بیشتر بشناسید

پیکاپ جدید کرمان موتور را بیشتر بشناسید

عصر خودرو

جک T8، پیکاپ جدید کرمان موتور

وانت بالاتر از ۳ سه ستاره تولید نشد

انبوه خودروهای تاکتیکی ارس ۲ تحویل نیروهای مسلح شد

هایما M5، محصول جدید ایران خودرو را بیشتر بشناسید + تصاویر

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar