کامل شدن حدود ۲۰ هزار دستگاه خودروی ناقص

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
کامل شدن حدود 20 هزار دستگاه خودروی ناقص

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌ سازی از تجاری‌ سازی و کامل شدن حدود ۲۰ هزار دستگاه خودروی ناقص تولیدی در گروه های خودروسازی تا پایان هفته جاری خبر داد.

آرش محبی ‌نژاد، اظهار کرد: به خاطر مشکلات متعدد صنعت خودرو و قطعه تا هفته اخیر نزدیک به ۷۰ هزار دستگاه خودرو در گروه های خودروسازی به خاطر کسری قطعات به طور ناقص تولید و در کف کارخانه‌های سازنده متوقف شده بود.

وی با ذکر اینکه خوشبختانه بخشی از قطعات مورد نیاز تامین و فرایند تجاری ‌سازی و کامل شدن خودروهای ناقص از ابتدای هفته جاری شروع شده است، یادآوری کرد: بر این مبنا پیش ‌بینی می‌کنیم تا پایان هفته از حدود ۷۰ دستگاه خودروی ناقص در گروه های خودروسازی، نزدیک به ۲۰ هزار دستگاه خودرو کامل شده و آماده عرضه به بازار شود.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌ سازی ادامه داد: هفته جاری موعد تعطیلات تابستانی یک هفته‌ای گروه های خودروسازی بود که خوشبختانه با تامین شدن تعدادی از قطعات، خودروسازان از این فرصت برای تجاری‌ سازی و کامل کردن خودروهای ناقص تولیدی در گذشته استفاده کردند.

وی افزود: به این ترتیب تا هفته آتی شمار خودروهای ناقص متوقف در گروه های خودروسازی به زیر ۵۰ هزار دستگاه می‌رسد. کامل شدن خودروهای ناقص و عرضه آنها به بازار علاوه بر آنکه موجب ایفای تعهدات خودروسازان به خریداران و تحویل خودروهای فروخته شده به متقاضیان خواهد شد تاثیر مثبتی هم بر بازار خودرو خواهد داشت.

محبی‌ نژاد با عنوان اینکه امیدواریم مسوولان هرچه زودتر نسبت به بهبود وضعیت صنایع خودرو و قطعه‌سازی اقدام کنند، تصریح کرد: در این راستا شنیده شده که موضوع افزایش سقف اعتباری گروه های خودروسازی در سیستم بانکی و ارائه تسهیلات به این صنعت در جریان است که امیدواریم هرچه زودتر محقق شود تا با پرداخت مطالبات معوق قطعه‌ سازان از طرف خودروسازان، بخشی از مشکلات این صنایع حل شود.

پیش از این دبیر انجمن صنایع همگن قطعه ‌سازی اعلام کرده بود نزدیک به ۷۰ هزار دستگاه خودرو به خاطر کسری قطعات به طور ناقص تولید و در کف کارخانه‌های سازنده متوقف شده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar