گران فروشی مدیران خودرو برای چندمین بار تکرار شد!

بروزرسانی در: سه شنبه 17 اردیبهشت 98 ساعت 15:51
گران فروشی مدیران خودرو برای چندمین بار تکرار شد!

در حالیکه گروه مدیران‌خودرو چند هفته پیش شماری از محصولات خود را گران‌تر از بازار عرضه کرده بود باز هم به این روند ادامه داده و این بار 3 خودروی دیگر خود را گران‌تر از قیمت‌های بازار عرضه کرده است.

نزدیک به چند هفته پیش اعلام شد که گروه مدیران خودرو دو خودرو MVM X22 اسپورت اکسلنت و MVM X33 خود را تا نزدیک به 30 میلیون تومان گران‌تر از قیمت‌های بازار عرضه کرده است. این وضعیت در حالی است که طبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ گروه‌های خودروسازی باید خودروهای خود را در کارخانه‌های سازنده به قیمت پنج درصد کمتر از نرخ‌های حاشیه بازار عرضه کنند.

هم اکنون هم این گروه علاوه بر ادامه گران‌فروشی در دو خودرو فوق، سه خودروی دیگر را به قیمت‌هایی گران‌تر از نرخ‌های بازار عرضه کرده است.

بیشترین گران‌فروشی این گروه در خودروی تیگو 7 خود را نشان می‌دهد. در حالی که خودروی تیگو 7 در بازار آزاد به قیمت 354 میلیون تومان به‌فروش می‌رسد مدیران خودرو این خودرو را به قیمت 393 میلیون تومان عرضه می‌کند؛ پس در این خودرو اختلاف قیمت 39 میلیون تومانی به چشم می‌آید.

علاوه بر تیگو 7، این گروه خودروهای MVM X22 دنده‌ای لاکچری و آریزو 5 توربو را گران‌تر از بازار می‌فروشد. بر این اساس MVM X22 دنده‌ای لاکچری در بازار به قیمت 145 میلیون تومان به فروش می‌رسد در حالی که قیمت آن در نمایندگی 155 میلیون و 100 هزار تومان است.

همچنین آریزو 5 توربو در بازار به قیمت 200 میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد؛ در حالی که قیمت آن در گروه مدیران خودرو 211 میلیون و 600 هزار تومان است.

گران‌تر بودن قیمت فروش خودروهای مدیران خودرو در کارخانه نسبت به قیمت‌های بازار برای چندمین بار است که تکرار می‌شود ولی هیچ نهاد یا سازمان نظارتی از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به آن رسیدگی نکرده‌اند و پاسخ نمی‌دهند که چرا با چنین گران‌فروشی آشکار و رسمی‌ای برخورد نمی‌کنند؟!

این شرایط در حالی است که طبق قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت مسؤولیت نظارت بر عملکرد خودروسازان و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو را بر عهده دارد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "گران فروشی مدیران خودرو برای چندمین بار تکرار شد!"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مسعود
مهمان

سلام
از گرانفروشی کرمان موتور هم گزارشی تهییه فرمایید.
با تشکر