۱۰۰ هزار خودروی داخلی به زودی وارد بازار می‌شود

یکشنبه 12 خرداد 98 ساعت 12:30
100 هزار خودروی داخلی به زودی وارد بازار می‌شود

دستیار ویژه وزیر صمت گفت: با تکمیل خودروهای دارای کسری قطعات، خودروسازان به زودی ۱۰۰ هزار خودرو جدید به بازار عرضه می‌کنند.

صادق نجفی با اعلام این مطلب، اظهار داشت: به‌دنبال تلاش خودروسازان کشور برای تکمیل و تجاری ‌سازی خودروهای دارای کسری قطعات پیشرفته، قرار است این خودروها به‌زودی به بازار عرضه شوند.

وی با اشاره به پویش ملی داخلی‌سازی قطعات خودرو، اضافه کرد: پس از شروع این پویش که توسط گروه‌های سایپا و ایران‌ خودرو به اجرا درآمده، قرار است بخش زیادی از خودروهای ناقص این گروه‌های که به‌ دلیلی کسری قطعات در پارکینگ‌ها انبار شده، به‌ زودی تکمیل شده و به بازار عرضه شود.

دستیار ویژه وزیر صمت در مورد چگونگی تأمین قطعات این خودروها، تصریح کرد: قرار است کمبود قطعات این خودروها با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی و همچنین منابع جدید خارجی تأمین شود تا ۱۰۰ هزار خودرو ناقص به‌سرعت در اختیار مشتریان و خریداران قرار گیرد.

نجفی با ذکر اینکه براساس آمارهای موجود ۶۰ هزار خودرو متعلق به ایران‌ خودرو و ۴۰ هزار دستگاه هم متعلق به سایپا است، گفت: این خودروها تاکنون به خاطر عدم رسیدن به مرحله تجاری، به بازار عرضه نشده و با توجه به سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت و سرمایه‌گذاری‌هایی که این شرکت‌ها جهت تأمین قطعات کسری انجام داده‌اند، به ‌زودی به بازار عرضه خواهند شد.

وی گفت: به‌نظر می‌رسد با عرضه این تعداد خودرو، خیلی از تعهدات قبلی این دو خودروساز تحت پوشش قرار خواهد گرفت و علاوه بر آن، ورود این حجم از خودروهای پرتیراژ داخلی به بازار، روند کاهش قیمت‌ها را هم تسریع خواهد بخشید.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar