12 هزار خودرو از خانواده رنو تا پایان سال تحویل مشتریان می‌شود

دوشنبه 28 آبان 97 ساعت 13:05
12 هزار خودرو از خانواده رنو تا پایان سال تحویل مشتریان می‌شود

معاون بازاریابی و فروش شرکت خودروسازی سایپا گفت: این شرکت خودروسازی با توجه به تعهداتی که به خریداران خود دارد از هفته اخیر اقداماتی را برای تحویل خودروهای رنو شروع کرده است.

قادری بیان داشت: از هفته اخیر تاکنون حدود 120 خودرو از خانواده رنو فاکتور شده که شامل 40 دستگاه ساندرو، 40 دستگاه استپ وی و نزدیک به 40 دستگاه تندر پلاس بوده است.

 3400 دعوتنامه برای متقاضیان خانواده ارسال شده است

قادری با ذکر اینکه تا پایان سال 12 هزار دستگاه خودرو از خانواده رنو را به متقاضیان تحویل خواهیم داد، گفت: برای حدود 3400 نفر از مشتریان خرید خودرو از خانواده رنو دعوت‌نامه ارسال شده و این متقاضیان تکمیل وجه کرده‌اند که برحسب برآوردهای انجام شده خودروهای این افراد تا 2 ماه آینده تحویل داده می‌شود.

وی بیان داشت: همچنین تا پایان این هفته به 8 هزار و 500 متقاضی دیگر اطلاع خواهیم داد که خودرو خود را از سایپا تحویل خواهند گرفت.

تحویل 12 هزار خودرو خانواده رنو تا پایان سال

معاون بازاریابی و فروش شرکت خودروسازی سایپا اظهار داشت: برنامه این شرکت خودروسازی تحویل این 12 هزار خودروی رنو تا پایان سال جاری است و در بدبینانه‌ترین حالت اطمینان داریم که شمار 12 هزار خودرو گروه رنو شامل پارس تندر، استپ وی و ساندرو را تا پایان سال جاری تحویل می‌دهیم.

وی در جواب به این پرسش که این شرکت خودروسازی چه تعداد تعهد برای تحویل خودرو خانواده رنو به متقاضیان دارد گفت: 48 هزار تعهد داریم و باید 48 هزار خودرو گروه رنو را به متقاضیان تحویل دهیم.

قادری در جواب به این پرسش که برای 36 هزار نفری دیگر چه برنامه‌ای دارید و این 12 هزار نفر چگونه انتخاب شده‌اند، گفت: با توجه به وضعیت و خروج رنو از ایران ما هم اکنون توان تحویل 12 هزار خودرو گروه رنو را به متقاضیان داریم.

وی افزود: پس با توجه به محدودیت در پاسخ گویی به تعهداتمان در قبال متقاضیان با غربالگری 12 هزار نفر انتخاب برای تحویل خودرو رنو انتخاب شدند.

قادری گفت: براین اساس متقاضیانی که در یک سال اخیر خودرو خانواده رنو را از این خودروسازی تحویل گرفته‌اند و مجدد اقدام به ثبت نام کرده‌اند را از اولویت تخصیص خودرو خارج کرده‌ایم.

وی همچنین بیان داشت: حتی ممکن است در میان این متقاضیان افرادی باشند که تکمیل وجه انجام داده باشند.

معاون بازاریابی و فروش شرکت خودروسازی سایپا با ذکر اینکه سعی کرده‌ایم در این غربالگری مصرف کنندگان واقعی و نهایی را پیدا کنیم، گفت: پس کسانی که چند درخواست برای خرید خودروهای خانواده رنو را داشته‌اند از اولویت تخصیص خارج شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه خریدهای سبدی از اولویت تخصیص خارج شده است، بیان داشت: تا پایان روز چهارشنبه هفته جاری به تمام 12 هزار نفری که قرار است خودرو رنو تحویل بگیرند اطلاع رسانی می‌شود.

برای پاسخگویی به 36 هزار تعهد دیگر برنامه داریم

قادری در جواب به این پرسش که چه برنامه‌ای برای 36 هزار نفر باقیمانده دارید، گفت: به هرحال برای این متقاضیان هم پیشنهاداتی داریم که امیدوارم که ظرف دو تا سه هفته آینده را اعلام می‌کنیم.

وی بیان داشت: ضمن اینکه سود تأخیر این متقاضیان محاسبه و پرداخت می‌شود.

اعتماد به تعهد رنو برای تأمین قطعات دلیل ثبت نام از متقاضیان بود

وی همچنین در جواب به این سؤال که چرا با توجه به پیش بینی تحریم‌های مجدد علیه ایران ثبت نام خودروهای رنو انجام شد و شرکت خود را نسبت به مردم متعهد کرد، گفت: کمپانی رنو به ما اعلام کرده بود که قصد خروج از ایران را ندارد و در ایران خواهد ماند.

این مقام مسئول در شرکت خودروسازی سایپا اعلام کرد: علی رغم اینکه گروه خودروسازی فرانسوی رنو به ما اطمینان کامل برای ماندن در ایران را داده بود ولی در تیر ماه امسال خروج خود را از ایران اعلام کرد.

وی بیان داشت: با توجه به اعلام کمپانی خودروسازی رنو برای ماندن در ایران این کمپانی خودروسازی برای تولید سال 97 هم برنامه خود را نهایی کرده بود و برنامه ریزی شده بود برای تولید سال 97 قریب به 180 هزار دستگاه خودرو خانواده رنو تولید شود.

قادری با تاکید بر اینکه بیشتر تعهدات سایپا به متقاضیان در سال 96 ایجاد شده است، گفت: بر این اساس نزدیک به 80 درصد تعهدات ما به مردم مربوط به سال پیش است و بقیه تعهدات ایجاد شده مربوط به سال جاری است.

این مقام مسئول در شرکت خودروسازی سایپا اظهار داشت: علی رغم اینکه کمپانی رنو برای تولید سال 97 برنامه تولید 180 هزار خودرو را تهیه کرده بود ولی کل تعهدات گروه سایپا به متقاضیان در مورد خودروهای خانواده رنو 77 هزار خودرو بود که هم اکنون 48 هزار تعهد باقی مانده که همانطور که پیش‌تر عنوان شد 12 هزار خودرو از خانواده رنو تا پایان سال تحویل مشتریان می‌شود و برای 36 هزار تعهد باقی مانده هم برنامه داریم.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar