۶۰ درصد کسانی که خودرو ثبت نام می‌کنند برای مصرفشان خریداری نمی‌کنند

چهارشنبه 14 فروردین 98 ساعت 15:21
60 درصد کسانی که خودرو ثبت نام می‌کنند برای مصرفشان خریداری نمی‌کنند

نجفی منش گفت: بیش از ۶۰ درصد کسانی که خودرو ثبت نام می‌کنند برای مصرف شخصی نیست که این عمل به اقتصاد آسیب می زند.

محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در خصوص بازار خودرو گفت: بیش از ۶۰ درصد کسانی که خودرو ثبت نام می‌کنند برای مصرفشان خریداری نمی‌کنند و هدف، بیشتر حفظ ارزش پول است که بتوانند از آن سود کنند که این عمل به ضرر اقتصاد است.

وی با ذکر اینکه ۲۰ تا ۳۰ درصد قیمت بازار خودرو حبابی است تصریح کرد: امیدواریم که حباب این قیمت در بازار بترکد و به قیمت واقعی برسد.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با ذکر اینکه تأمین مواد اولیه‌ای که در داخل تولید می‌شود با مشکل روبه روست افزود: فولاد، آلومینیوم، مس و مواد پتروشیمی نمونه‌ای از این صنایع هستند.

نجفی منش با ذکر اینکه در حال حاضر ۳ هزار و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان در حال فعالیت هستند افزود: می‌توان ادعا کرد که نسبت به ۲۰ سال اخیر توانمندی ما ۱۰۰ برابر شده است.

نجفی منش ضمن انتقاد از سیاست گذاری دولتمردان گفت: اگر دولتمردان سریعتر تصمیم بگیرند خیلی از مشکلات حل می‌شود بطوریکه طبق آمار، نوسان قیمت‌ها تاکنون ۱۳ هزار میلیارد تومان به صنعت همگن سازی خودرو، ضرر وارد کرده است و ضرورتی برای ثبت سفارش‌های پی در پی وجود نداشت.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با ذکر اینکه صنعت خودروسازی و صنایع زیرمجموعه آن، مخالف سود عایدی مردم نیستند افزود: اگر از ابتدا قیمت‌ها درست و منطقی اعلام می‌شد فشاری به جامعه مصرف کننده تحمیل نمی‌شد.

نجفش منش در پایان گفت: امیدواریم که در سال جدید، این صنعت بتواند به رشد و شکوفایی خود دست پیدا کند چون که سال پیش فشارهای زیادی بر آن، صنعت وارد بود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar