80 درصد تولید خودروسازن به اجرای تعهدات اختصاص پیدا کند

یکشنبه 9 دی 97 ساعت 10:25
80 درصد تولید خودروسازن به اجرای تعهدات اختصاص پیدا کند

وزیر صنعت، معدن و تجارت با ذکر اینکه مقرر شد 80 درصد تولید خودروسازن به اجرای تعهدات اختصاص پیدا کند، گفت: خودروسازان باید با فروش اموال مازاد و دریافت تسهیلات از بانک، منابع مالی موردنیاز خود را تأمین کنند.

رضا رحمانی با اشاره به ضرورت پایبندی خودروسازان به اجرای تعهدات، گفت: تعهدات عیناً عمل خواهد شد و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

80 درصد تولیدات خودروسازان به اجرای تعهدات اختصاص پیدا کرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با ذکر اینکه فروش فوری خودرو ارتباطی به تعهدات خودروسازان ندارد، افزود: هدف از افزایش تولید خودروسازان عمل به تعهدات است. هرچند این اقدام برای خودروسازان سخت است ولی قرار شد 80 درصد تولیدات خودروسازان به اجرای تعهدات اختصاص پیدا کند.

کانال‌های تأمین مالی برای خودروسازان چیست؟

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جواب به اینکه فروش فوری خودرو با هدف تأمین مالی برای خودروسازان انجام می‌گیرد؟ توضیح داد: خیر؛ هرچند خودروساز به منابع نقدی نیاز دارد ولی نمی‌توان با فروش فوری این نیاز را تأمین کرد.

وی بیان کرد: خودروسازان باید با فروش اموال مازاد و دریافت تسهیلات از بانک و دیگر کانال‌ها منابع مالی خود را تأمین کنند.

وزیر کابینه دوازدهم در مورد طرح وزارت صمت برای ساماندهی بازار خودرو، اظهار کرد: وزارتخانه طراح این طرح نیست. از آنجایی که خودروسازان واحد مستقلی هستند در پی این طرح هستند.

ارزیابی قیمت خودرو توسط سازمان حمایت از مصرف کننده

وزیر صنعت، معدن و تجارت با ذکر اینکه سازمان حمایت از مصرف کننده در خصوص قیمت تمام شده کالاها نظر می‌دهد، یادآوری کرد: این سازمان براساس وظایف خود قیمت‌ها را آنالیز کرده و نظرات خود را ارائه می‌دهد. ممکن است خودروساز قیمت‌های گوناگونی در نظر داشته باشد ولی سازمان حمایت از مصرف کننده این قیمت‌ها را نپذیرد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar