۸۳ میلیون تخلف رانندگی از ابتدای سال جاری تاکنون

یکشنبه 19 اسفند 97 ساعت 10:53
83 میلیون تخلف رانندگی از ابتدای سال جاری تاکنون

جانشین فرمانده ناجا از ثبت بیش از ۸۳ میلیون تخلف رانندگی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: در سال جاری بیش از یک میلیون جرم در کشور ثبت شده که ۹۱ درصد آن مربوط به سرقت بود.

سردار ایوب سلیمانی در جلسه خبری که برای تشریح عملکرد ناجا در سالجاری برگزار شد، گفت: طبق آمار رسمی که وزارت آر تباطات اعلام کرده است از بین ۸۹۰۰ نوع خدمتی که مردم از حاکمیت می‌گیرند، ۱۶۰۰ مورد توسط پلیس ارائه می‌شود و به عبارتی ۲۰ درصد از خدماتی که مردم از حاکمیت می‌گیرند به پلیس باز می‌گردد و در واقع مردم از قبل از تولد تا پس از مرگ با پلیس سروکار دارند.

به گفته وی، ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار خدمت در سال ۹۷ به مردم ارائه کردیم و بیش از ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تماس هم در همین مدت با سامانه ۱۱۰ برقرار شده که بالغ بر ۱۷ میلیون آن عملیاتی شده است.

جانشین فرمانده ناجا با ذکر اینکه امسال بیش از ۱.۷ میلیون نفر مستقیماً به کلانتری مراجعه کردند، گفت: ۱.۵ میلیون نفر با ۱۹۷ تماس گرفتند که دو سوم آن سؤال و ابهام بوده و به حدود ۵۰۰ هزار مورد هم رسیدگی شده است.

وی اضافه کرد که پلیس راهور از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۸۳ میلیون تخلف رانندگی را ثبت کرده که بالغ بر ۶ میلیون آن تخلف حادثه‌ساز خواهد بود.

به گفته جانشین فرمانده ناجا، در سال جاری بیش از یک میلیون جرم در کشور ثبت شده که البته ۹۱ درصد آن مربوط به سرقت بوده که انواع سرقت را شامل می‌شود. همچنین بیش از ۸۵۹ هزار حکم قضایی را اجرایی کرده‌ایم و یک میلیون و ۱۳۹ هزار متهم و زندانی هم توسط ناجا بدرقه شده است.

وی همچنن گفت: ۳۰۰ هزار نفر را امسال به سربازی اعزام کردیم و برای ۵۶۰ هزار نفر هم کارت پایان خدمت یا معافیت صادر کرده‌ایم.

سردار سلیمانی در خصوص تمهیدات پلیس برای چهارشنبه سوری اظهار کرد: پلیس به هیچ عنوان مخالف شادی مردم نیست، ولی صیانت از جان مردم و آرامش مردم هم برایمان مهم است و اجازه نخواهیم داد که این مساله به خطر بیفتد، در عین حال به نظر می‌رسد که امسال مراسم چهارشنبه‌سوری در مقایسه باسال‌های پیش آرامش برگزار شود.

وی با ذکر اینکه شعار نوروزی امسال پلیس "نشاط بهاری، نظم و قانونمداری" است. گفت: امسال برای کاهش تلفات و حوادث رانندگی هم برنامه ریزی کرده‌ایم و همچنین با توجه به احتمال وقوع سرقت، آمادگی خود را برای مقابله با سرقت در ایام نوروز افزایش داده‌ایم.

جانشین فرمانده ناجا این را هم گفت: امسال پیش بینی ما این است که با توجه به شرایط آب و هوایی و ... سفرهای نوروزی در ایام نوروز افزایش پیدا کند که پلیس هم در این ایام در کنار مردم خواهد بود و هرجا که مردم باشند ما هم در کنارشون خواهیم بود.

سردار سلیمانی به موضوع برخورد با مفاسد و جرائم اقتصادی هم اشاره کرد و در خصوص آن گفت: خیلی از افرادی که دستگیر شده و پای میز محاکمه آمده‌اند توسط پلیس دستگیر شده‌اند که متهم سکه ثامن و ... از جمله آنهاست. بنابر اعلام رسمی دولت، اگر اقدامات پلیس در حوزه مبارزه با جرائم اقتصادی به ویژه بازار سکه و ارز نبود، دولت موفق نمی‌شد تا بازار ارز را کنترل کند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar