خودروهای لاکچری فوتبالیست‌های ایران و جهان را بشناسید

بروزرسانی در: یکشنبه 3 شهریور 98 ساعت 17:07
خودروهای لاکچری فوتبالیست‌های ایران و جهان را بشناسید

در این مطلب مروری داریم بر نوع خودروی بازیکنان فوتبال و پستی که در زمین سبز بازی می‌کنند.

«کریستیانو رونالدو» اخیراً و با خرید بوگاتی ۹.۵ میلیون پوندی (که به پول ما می‌شود تقریباً ۱۵۰ میلیارد تومان) مالک گران‌ترین خودروی جهان شده است.

برای بعضی قیمت بسیار بالای این چهارچرخ که ظاهراً گران‌ترین خودروی دنیاست، جالب توجه بود و برای برخی فهمیدن این‌که از این خودرو تنها یک نسخه ساخته شده است. البته شاید اطلاع نداشته باشید که رونالدو امکان رانندگی با این خودرو را تا دو سال آینده نخواهد داشت چون که این خودرو نسخه نمونه این محصول است و در نتیجه فعلاً مجوز حرکت در خیابان‌ها را ندارد، ولی جدای از این خودروی خاص و منحصر به فرد، داستان خودرو‌های گران‌قیمت و خاص فوتبالیست‌ها از موضوعات جالب توجه برای علاقه‌مندان به خودرو و همچنین علاقه‌مندان به فوتبال است.

در این مطلب نگاهی انداخته‌ایم به بعضی خودرو‌های پرطرفدار بین بازیکنان مطرح فوتبال در جهان و ایران و در کنار آن مروری داریم بر یک بررسی جالب در خصوص نوع خودروی بازیکنان فوتبال و پستی که در زمین سبز بازی می‌کنند. در نهایت هم می‌توانید از نتایج یک مقایسه در مورد مبلغ قرارداد و قیمت خودروی بازیکنان فوتبال بیشتر بدانید.

کریس رونالدو، مجموعه‌دار خودرو‌های فوق لوکس

خودروهای لاکچری فوتبالیست‌های ایران و جهان را بشناسید

درآمد سالانه رونالدو چیزی نزدیک به ۱۳ میلیون یورو برآورد می‌شود. با این درآمد سالانه البته داشتن ۱۹ خودرو به ارزش تقریبی ۴.۵ میلیون دلار (جدای از بوگاتی چیرونی که اخیراً خریده) عجیب نخواهد بود. بعضی از خودرو‌های او عبارت‌اند از لامبورگینی اونتادور (۳۱۸ هزار دلار)، بنتلی GT (220 هزار دلار)، آئودی R8 (150 هزار دلار)، رولز رویس فانتوم (۴۰۰ هزار دلار) و البته سه عدد فراری (بین ۳۰۰ تا ۳۱۸ هزار دلار). همان طور که از این فهرست مشخص است، رونالدو طرفدار خودرو‌های بسیار لوکس و گران است. بر همین مبنا هم معروف است که کمتر فردی وجود دارد که توان خرید از مجموعه خودرو‌های رونالدو را داشته باشد، این در حالی است که در مورد دیگر فوتبالیست‌ها، همیشه یکی دو گزینه اقتصادی‌تر در بین خودرو‌هایشان دیده می‌شود، ولی مرغ رونالدو در خرید خودرو، ظاهراً فقط یک پا دارد!

لیونل مسی، یک عالمه آئودی در کنار چند خودروی معمولی

مسی هم یکی از فوتبالیست‌های علاقه‌مند به خودرو است، ولی مجموعه خودرو‌های او از جهاتی با مجموعه خودرو‌های رونالدو متفاوت است. یکی از این تفاوت‌ها، تنوع قیمت خودرو‌هاست؛ در این مجموعه از خودرو‌های بسیار گران تا خودرو‌هایی که جزو گزینه‌های اقتصادی و به صرفه است، می‌توانید ببینید. بعضی خودرو‌های مسی عبارت‌اند از مازراتی گرن توریسمو MC، فراری F430 اسپایدر، آئودی Q7، آئودی R8 (به اضافه یکی دو آئودی دیگر)، تویوتا پیروس و لندکروز پرادو. البته دو خودروی آخر انتخاب‌های چندین سال قبل مسی هستند. نکته آخر در مورد خودرو‌های مسی مربوط به خودرو‌های آئودی اوست. علت این شمار آئودی در این فهرست بیش از این‌که به علاقه مسی به این خودرو بازگردد به موضوع دیگری ارتباط دارد. آئودی چند سالی حامی مالی باشگاه بارسلونا بوده و بر این مبنا سالانه هر کدام از بازیکنان می‌توانستند به انتخاب خود یک خودرو از این تولیدکننده آلمانی دریافت کنند.

نیمار، یکی از ۵۰ مالک مدل لاکچری مازراتی

خودروهای لاکچری فوتبالیست‌های ایران و جهان را بشناسید

اگرچه نیمار هم مجموعه‌ای از خودرو‌های لوکس و گران‌قیمت دارد، ولی در شبکه‌های مجازی در مقایسه با کسی مثل رونالدو کمتر از خودش در کنار خودرو‌هایش عکس منتشر می‌کند. یکی از خودرو‌های او مازراتی MC12 است. خودرویی که به واسطه تولید محدود (تنها ۵۰ عدد از این خودرو تولید شده است) قیمت بالایی هم دارد؛ قیمتی نزدیک به ۶۰۰ هزار یورو. البته در کنار این خودرو، زمانی که برای بارسلونا بازی می‌کرد سوار بر یک آئودی اسپایدر R8 هم دیده شده است. همان‌طور که متوجه شده‌اید این مدل آئودی خودروی مشترک بین رونالدو، مسی و نیمار است.

محمد صلاح، خودرو‌هایی که چشم‌گیر نیست!

مجموعه خودرو‌های «محمد صلاح» در مقایسه با خودرو‌های رونالدو و مسی چندان چشمگیر نیست، ولی خب در همین مجموعه جمع و جور چند گزینه جالب توجه وجود دارد. گران‌ترین خودروی صلاح یک لامبورگینی اونتادور است. خودرویی که رونالدو هم مشابه آن را دارد. در کنار آن او تویوتا کمری، مرسدس GLE و آئودی Q7 هم دارد. آئودی Q7 هم از جمله خودرو‌هایی است که به نظر می‌رسد بین فوتبالیست‌ها محبوبیت خاصی دارد. جدای از صلاح و مسی، جیمز رودریگرز، خدیرا و گرت ‌بیل هم از همین خودرو دارند.

فرهنگ نادرست فوتبالی‌ها در استفاده از خودروی لاکچری

خودروهای لاکچری فوتبالیست‌های ایران و جهان را بشناسید

سردار آزمون و پورشه‌هایی با رنگ‌های خاص

خودروهای لاکچری فوتبالیست‌های ایران و جهان را بشناسید

سردار آزمون یکی دیگر از فوتبالیست‌هایی است که علاقه‌اش به خودرو زبانزد است. البته داستان او و خودرو‌هایش مثل علی‌دایی با تصادف گره خورده است. تابستان سال پیش او با پورشه ماکان مسی رنگش تصادف کرد. تصادفی که جدای از چانه او، به خودرو‌اش هم خسارت زده بود. این اواخر البته او تصویر دیگری از خودش در کنار پورشه‌ای جدید منتشر کرده است. خودروی جدید او که رنگی مشابه پورشه قبلی دارد، پورشه پانامراست. خودرویی که قیمت آن در ایران از نزدیک به ۲.۵ میلیارد تومان آغاز می‌شود و در بعضی مدل‌ها به حدود ۳.۵ میلیارد می‌رسد. گفته می‌شود که سامان قدوس هم پورشه پانامرا دارد.

داشتن درآمد‌های میلیاردی هر فردی را وسوسه می‌کند تا با خرید و استفاده از وسایل فوق‌لاکچری، بیشتر و بیشتر دیده شود. بازیکنان فوتبال هم از این قاعده مستثنا نیستند. برخی از آن‌ها پیش از این که به فکر سر و سامان دادن قسمت‌های مهم‌تر زندگی‌شان باشند، با پول نخستین قراردادشان یک خودروی لاکچری می‌خرند تا توجه‌ها را بیش از پیش به خودشان جلب کنند. هر چقدر هم این خودرو، خاص‌تر باشد و شمار افراد کمتری در ایران و حتی دنیا سوارش بشوند، گزینه جذاب‌تری به نظر می‌رسد. به طور مثال، رامین رضائیان که چندین عکس با خودرو‌های لاکچری‌اش در صفحه شخصی‌اش منتشر کرده و اخیراً دوربین‌ها، تصویری از او در حال سوار شدن به یک لامبورگینی شکار کرده‌انددر مصاحبه‌ای گفته: «من از اوایل ورودم به فوتبال، خودرو دوست داشتم و قرارداد آن‌چنانی هم نداشتم.

البته بعضی‌ها هم هستند که با من وارد فوتبال شدند و الان چندین خانه دارند، ولی من جوان بودم و عشق ماشین. سر همین ماجرا هم کل پول‌هایم را دادم و یک پورشه خریدم، ولی سرم را کلاه گذاشتند.» در این بین بعضی از فوتبالیست‌ها هستند که خانه شخصی ندارند، ولی برای‌شان مهم است که یک خودروی جذاب داشته باشند. اتفاقی که نشان می‌دهد خریدن و استفاده از چنین خودروهایی، گاهی تنها سر کل کل با فلان بازیکن یا سلبریتی است و علت منطقی پشت سر آن وجود ندارد. در این بین، بازیکنانی هم هستند که دنبال تفاخر نیستند.

مثلاً بچه محل‌های مرحوم هادی نوروزی می‌گویند که او برای این‌که ما غصه خودرو و شرایط جدید هم بازی دوران کودکی‌مان را نخوریم، در زمان حضورش در محله، خودرواش را از خانه بیرون نمی‌آورد و پا به پای ما و پیاده در کپورچال دورزنی می‌کرد. پدر نوروزی هم می‌گوید هر وقت پسرش به دیدار آن‌ها می‌رفته خودرواش را دورتر از محل پارک می‌کرده تا بچه محل‌هایش غصه نخورند. رفتاری که جای خالی‌اش در بین ستاره‌های تازه متولد شده فوتبال کشورمان احساس می‌شود.

مهدی طارمی و پورشه‌ای که دلخوری به بار آورد

پورشه مهدی طارمی یکی از معروف‌ترین خودرو‌های لیگ فوتبال ماست. خودرویی که ادعا می‌شود با یک میلیاردی که برای آوردن او از ریزه اسپور خرج شد، آن را خریده است. البته چند ماه پس از آمدن طارمی از ریزه اسپور به پرسپولیس، این بازیکن با مبلغ نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان (به قیمت دلار آن زمان) به الغرافه پیوست. پس از آن هم طارمی سوار بر یک بی ‌ام‌ دبلیو Z4 دیده شد و به نظر می‌رسد هنوز هم همین خودرو را سوار می‌شود.

علیرضا بیرانوند و لکسوسی که استفاده نمی‌شود

لکسوس NX علیرضا بیرانوند به نسبت خودروی معروفی است که البته قیمتش بالای یک و نیم میلیارد است. بیرانوند که آن را سال ۹۶ خریده، چندان از آن استفاده نمی‌کند. البته دلیلش بیشتر از این که قیمت بالا و ترس از خسارت به آن باشد، این است که دوست ندارد رفت و آمدش خیلی در چشم باشد. در نتیجه بیشتر با خودروی همسرش که یک پژو ۲۰۷ است، رفت و آمد می‌کند.

مهدی رحمتی و بی‌ام‌دبلیو چندکاره

مهدی رحمتی چند سالی هست که یک بی‌ام‌دبلیو سفید سری ۵ سدان مدل ۲۰۱۵ دارد. این خودرو که این روز‌ها قیمتش نزدیک به یک میلیارد برآورد می‌شود در سال ۹۶، گل زده شد تا خودروی شب عروسی علی قربانی، مهاجم تیم استقلال باشد.

علی دایی و خودرو‌هایی که عوض می‌شوند

علی دایی و خودرو‌هایش به نسبت معروف‌اند. از پرادویی که سال ۹۰ با آن تصادف کرد و داستان کیسه هوایش که باز نشد تا مازراتی او در سال ۹۴ که خیلی سر و صدا کرد. دایی با این مازراتی (با قیمتی حدود یک میلیارد) سر تمرین‌های پرسپولیس حاضر می‌شد، ولی پس از مدتی مازراتی کنار رفت و با بنز دیده شد. در این سال‌ها او را با دو مدل بنز، دو پورشه، یک لندکروز و البته سه بی‌ام‌دبلیو دیده‌ایم. البته این اواخر سوار بر یک هاوال H9 دیده شده. خودرویی که قیمت آن نزدیک به ۶۰۰ میلیون برآورد می‌شود.

مهاجمان به دنبال اسپرت و دروازه‌بان‌ها، شاسی بلند!

خراسان

 

با سلبریتی های آمبولانس سوار برخورد می‌شود

بی وای دی شریک تجاری باشگاه فوتبال آرسنال شد

برق ورزشگاه فوتبال با باتری نیسان لیف تأمین شد!

ستاره های فوتبال گران ترین خودروها را در اختیار دارند!

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar