آیا قیمت خودروهای برقی روندی کاهشی را تجربه خواهد کرد؟

پنج شنبه 18 بهمن 97 ساعت 11:33
آیا قیمت خودروهای برقی روندی کاهشی را تجربه خواهد کرد؟

کمپانی خودروسازی تسلاموتورز برای دومین بار قیمت خودروی تسلا مدل ۳ را کاهش داد و این طور که به نظر می‌رسد قیمت دیگر خودروهای برقی و الکتریکی هم روندی کاهشی را تجربه خواهد کرد.

تسلا موتورز که یکی از بزرگترین کمپانی‌های آمریکایی فعال در زمینه خودروسازی و فناوری محسوب می‌شود که فعالیت و اهداف بلند پروازانه‌ای در این زمینه داشته است، در حال حاضر بزرگترین رقیب خودروسازان بزرگ جهان مانن فولکس واگن، بی ام و، بنز، تویوتا، هیوندای و غیره محسوب می‌شود چون که با تولید و عرضه خودروهای برقی لوکس و قدرتمندی که توان پیمایش نسبتاً بالایی دارند، توانسته است سهم قابل توجهی از بازار خودروهای دوستدار محیط زیست و پاک را از آن خود کند و قدرت دیگر رقیبان را به چالش بکشاند.

بر اساس گزارش رویترز، یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی بازار خودروهای برقی و الکتریکی طبق گفته تحلیلگران و کارشناسان، قیمت بالای این وسایل نقلیه است و همانطور که تسلا موتورز تولید کننده خودروهای لوکس و قدرتمند به شمار می‌رود، محصولاتش قیمت نسبتاً زیادی هم دارد و همین عمل باعث شده است با وجود کیفیت بالای خودروهای تولیدی تسلا، استقبال بسیار کمتری نسبت به دیگر خودروهای برقی و الکتریکی موجود در بازار از این محصولات شود.

اکنون یکی از سخنگویان کمپانی تسلا موتورز روز چهارشنبه اعلام کرده است که قیمت تسلا مدل ۳ را به میزان ۱۱۰۰ دلار تقلیل و تنزل داده است تا مشتریان و علاقمندان به خودروهای برقی و الکتریکی بتوانند به آسانی آن را تهیه و خریداری کنند.

این دومین باری است که تسلا موتورز تصمیم گرفته است قیمت خودروی تسلا مدل ۳ را کاهش دهد تا این محصول را با قیمت ۴۲ هزار و ۹۰۰ دلار به بازارهای جهانی عرضه و ارائه کند.

ایلان ماسک، مؤسس و مدیرعامل کمپانی تسلا موتورز پیش‌تر اعلام کرده بود که قصد دارد به منظور کاهش هزینه‌های متقاضیان و همچنین افرایش میزان خرید و فروش این محصول در بازارهای جهانی، قیمت مدل‌های گوناگون خودروهای برقی و الکتریکی خود را تغییر و کاهش دهد.

خودروی تسلا مدل ۳ در اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی به طور عمومی معرفی و عرضه شد و تسلا پیش بینی کرد که تا پایان سال ۲۰۱۷ قادر خواهد بود بالغ بر پنج هزار دستگاه از این مدل را به مرحله تولید و عرضه برساند.

به نظر می‌رسد که با افزایش محبوبیت خودروهای برقی به‌عنوان وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست و همچنین استقبال بی نظیر متقاضیان و خریداران از این گونه خودروها، کمپانی‌های خودروسازی بیشتری به فکر تولید و عرضه خودروهای الکتریکی، لوکس و قدرتمند افتاده و با یکدیگر بر سر معرفی محصولات بهتر و باکیفیت‌تر به رقابت تنگاتنگی بپردازند. اکنون این طور که به نظر می‌رسد با افزایش محبوبیت و استقبال از خودروهای برقی در جهان، قیمت این محصولات به سمت و طرف معقول‌تر شدن پیش خواهد رفت و تناسب بیشتری خواهد یافت.

کارشناسان و تحلیلگران عقیده دارند که خودروهای برقی و الکتریکی دوستدار محیط زیست از این پس روندی کاهشی و نزولی را در پیش خواهند گرفت و همین عمل هم باعث رونق گرفتن بازار این محصولات در جهان خواهد شد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar