جگوار لندروور تا سال ۲۰۲۵ الکتریکی می شود

چهارشنبه 6 اسفند 99 ساعت 10:04
جگوار لندروور تا سال 2025 الکتریکی می شود

جگوار تا سال ۲۰۲۵ به یک خودروساز کاملا الکتریکی تبدیل خواهد شد. تیری بولور، مدیر جدید جگوار-لندروور با گفتن استراتژی جدید این شرکت اعلام کرد که جگوار برای محصولات الکتریکی خود یک پلتفرم کاملا جدید طراحی خواهد کرد.

جگوار در حال حاضر تنها یک مدل الکتریکی به نام آی-پیس (I-Pace) در محصولاتش دارد. در چارچوب استراتژی جدید این کارخانه تولید مدل‌های شاسی‌بلند را کنار می‌گذارد. پروژه مدل الکتریکی لوکسی هم که قرار بود سال آینده به بازار عرضه شود متوقف خواهد شد.

آقای بولور می‌گوید هدف اصلی از استراتژی فراهم کردن فضایی است که دو مارک جگوار و لندروور بتوانند مستقل از یکدیگر فعالیت کنند. به این ترتیب، ساخت ماشین‌های شاسی‌بلند به لندروور واگذار می‌شود و جگوار با کاهش تعداد مدل‌های سدان و حذف شاسی‌بلندهایش، مدل‌های تازه‌ای به بازار عرضه خواهد کرد.

مدیر فرانسوی جگوار-لندروور که از رنو به این کارخانه آمده جزییاتی درباره این مدل‌ها نداد، اما بیان کرد که طراحی آنها تقریبا نهایی شده است. او گفت که شرکتش هر سال حدود سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در ساخت فن‌آوری‌های خودروهای الکتریکی سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

لندروور هم طبق استراتژی تازه در پنج سال آینده شش مدل با موتور الکتریکی تولید خواهد کرد. اولین مدل الکتریکی این کارخانه در سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه می‌شود.

تصمیم به ساخت ماشین‌های الکتریکی تغییر مهمی برای خودروساز انگلیسی است. اما این شرکت با روند الان بازار چاره دیگری به جز تغییر نداشت. برخی تحلیلگران می‌گویند مستقل کردن جگوار از لندروور باعث می‌شود که فروش این کارخانه در آینده ساده‌تر شود.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar