رونمایی بی وای دی اوشن M

شنبه 8 اردیبهشت 03 ساعت 10:13
رونمایی بی وای دی اوشن M

این محصول که در نمایشگاه خودرو پکن ۲۰۲۴ رونمایی شده رقیبی جدی برای MG4 خواهد بود.

بی‌وای‌دی خودروهای متنوعی تولید می‌کند؛ از سوپراسپرت‌های مفهومی گرفته تا سدان خانوادگی. به این ترتیب، سبد محصولات متنوعی دارد. آخرین محصول این شرکت هاچبک اوشن M نام گرفته که تابستان امسال در چین تولید خواهد شد. البته نسخه تولید انبوه آن به اندازه نمونه نمایش‌داده شده در نمایشگاه خودروی پکن ۲۰۲۴ اسپرت نخواهد بود. کانسپتی که تصاویر مشاهده می‌کنید از اجزای چون اسپلیتر بزرگ، اسپویلر سقفی، گلگیر جانبی آیرودنامیکی و دیفوزر خودروهای GT3 سود می‌برد که هیچ‌کدام در خودروی نهایی استفاده نخواهند شد.

البته با توجه به زبان طراحی پخته و خوبی که بی‌وای‌دی برای خود تدارک دیده، احتمالا نسخه تولیدی آن هم بتواند نظر مشتریان را به خود جلب کند. ابعاد بدنه اوشن M برابر یک دستگاه تویوتا کرولا است اما به رقابت با MG4 خواهد پرداخت. کاپوت آن مانند کاپوت خودروهای اسپرت طراحی شده است، خط شانه خودرو در بخش انتهایی بالا می‌رود و شیشه عقب هم کوچک‌تر از اندازه عادی طراحی شده تا روی‌هم‌رفته، حس یک خودروی سریع را منتقل کند.

در این کانسپت آینه‌های جانبی با دوربین جایگزین و دستگیره‌های در هم پنهان شده‌اند تا ظاهر این خودرو را مدرن جلوه دهند. اوشن M در سبد محصولات بی‌وای‌دی، جایی میان مدل دلفین و سیل (به معنای فک دریایی) قرار می‌گیرد. سازنده مدعی شده که برای ساخت آن از معماری الکتریکی تازه و سیستم محرک دیفرانسیل عقب استفاده می‌کند.

از آنجا که بی‌وای‌دی هم مانند فولکس‌واگن و برخی برندهای دیگر تصمیم گرفته مدل اوشن M را به‌صورت دیفرانسیل عقب عرضه کند، احتمالا به فکر استفاده از پیشرانه‌ای نه‌چندان قدرتمند است؛ از همین رو هنوز مشخصات پیشرانه احتمالی این خودروی برقی را منتشر نکرده است. به گزارش رسانه‌های چینی، این خودرو حدود ۲۰ تا ۲۷ هزار دلار قیمت‌گذاری خواهد شد اما بی‌وای‌دی تصمیمی برای عرضه آن در بازارهای آمریکایی ندارد؛ اما از آنجا که مدل‌های هاچبک در اروپا طرفدار زیادی دارند و بی‌وای‌دی هم MG را هدف قرار داده است، ممکن است آن را به قاره سبز هم بفرستد. نظر شما درباره این هاچبک اسپرت چیست؟

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar