معرفی فورد موستانگ مک ای ۲۰۲۴

پنج شنبه 23 فروردین 03 ساعت 16:04
معرفی فورد موستانگ مک ای 2024

شرکت فورد از نسخه به‌روز شده موستانگ مک ای ۲۰۲۴ با قدرت و شعاع حرکتی بیشتر و زمان شارژ کوتاه‌تر رونمایی کرد.

چند ماه قبل بود که این خودروساز آمریکایی اظهار داشت موستانگ مک ای ۲۰۲۴ به سریع‌ترین خودروی برقی تاریخ خود تبدیل خواهد شد هرچند در آن زمان جزئیات چندانی به دست رسانه‌ها نرسید. هم‌اکنون فورد جزئیات کامل مک ای به‌روز شده را منتشر کرده و به موتور برقی ساخت خود به همراه پرفورمنس برجسته آن اشاره داشته است.

دونا دیکسون مهندس ارشد این کراس اور برقی می‌گوید موتور برقی جدید مک ای ۲۰۲۴ در اکسل عقب سبک‌تر از مدل قبلی است و گشتاور بیشتری را ارائه می‌کند. همچنین این ویژگی به‌صورت استاندارد در تمامی تریم های موستانگ مک ای ۲۰۲۴ ارائه می‌شود. علاوه بر این، با به‌کارگیری روش مدلینگ گرمایی و الگوریتم‌های کنترل جدید فورد می‌تواند پرفورمنس بهتری را برای کراس اور موردبحث در نظر بگیرد. با این تفاسیر مالکان موستانگ مک ای به ۱۳۶ نیوتون متر گشتاور بیشتر دسترسی خواهند داشت.

چنین بهبودهایی باعث می‌شود فورد موستانگ مک ای ۲۰۲۴ در عرض ۳.۳ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد که به بنا به گفته شرکت یاد شده سریع‌تر از تسلا مدل Y پرفورمنس و پورشه ماکان ۴ پایه خواهد بود. این خودرو همچنین مسافت ۴۰۰ متر را در ۱۱.۸ ثانیه و با سرعت ۱۸۳ کیلومتر در ساعت طی می‌کند. از آنجایی که بهبودهای فنی موردبحث فقط به‌صورت دیجیتالی ارائه می‌شوند بنابراین خریداران می‌توانند در زمان انتخاب خودرو یا بعداً به آن دسترسی داشته باشند. چنین ویژگی‌ای باعث می‌شود مالکان هر زمان که دوست داشتند پرفورمنس خودروی خود را ارتقا دهند و تجربه رانندگی سفارشی و قابل تطبیقی داشته باشند. مهندسان فورد همچنین عملکرد باتری‌های موستانگ مک ای را ارتقا بخشیده‌اند و این خودرو هم‌اکنون شعاع حرکتی بیشتر و زمان شارژ سریع‌تری دارد.

با استفاده از شارژر سریع، باتری‌های خودرو ۲۰ درصد سریع‌تر شارژ می‌شوند. این امر به معنی رساندن شارژ ۱۰ به ۸۰ درصدی باتری در عرض ۳۶ دقیقه است که حدود ۹ دقیقه نسبت به قبل کاهش نشان می‌دهد. به‌طور مشابه، مدل‌های مجهز به باتری برد استاندارد نیز تنها به ۳۲ دقیقه زمان برای رسیدن به همان میزان شارژ نیاز دارند که به معنی بهبود حدود ۶ دقیقه‌ای زمان شارژ باتری خواهد بود. مدل پریمیوم دیفرانسیل عقب با باتری بزرگ‌تر می‌تواند با یک‌بار شارژ مسافت ۵۱۵ کیلومتری را طی کند که ۳۲ کیلومتر بیشتر از قبل است.

همین موضوع درباره مدل موستانگ مک ای سلکت با باتری استاندارد و طراحی دیفرانسیل عقب نیز صدق می‌کند. این مدل با بهبود شعاع حرکتی ۳۲ کیلومتری هم‌اکنون توان پیمایش ۴۰۲ کیلومتری دارد. تریم جی تی نیز با یک‌بار شارژ باتری ۴۵۱ کیلومتر را طی می‌کند که حاکی از بهبود ۱۶ کیلومتری برد خودرو نسبت به قبل خواهد بود. نهایتاً به مدل رالی می‌رسیم که توان پیمایش ۴۲۶ کیلومتری دارد.

قیمت فورد موستانگ مک ای ۲۰۲۴ در تریم سلکت از حدود ۴۲ هزار دلار شروع می‌شود و برای مدل پریمیوم به ۴۶ هزار دلار می‌رسد. البته مدل پریمیوم با باتری بزرگ‌تر و شعاع حرکتی بیشتر ۴۹ هزار دلار قیمت دارد. افرادی که خواهان مک ای جی تی هستند باید ۵۶ هزار دلار پرداخت نمایند. این خودرو به‌صورت استاندارد از صندلی‌های پرفورمنس، دامپرهای کاراتر و ترمزهای برمبو سود می‌برد. این تجهیزات قبلاً فقط در تریم جی تی پرفورمنس وجود داشتند و برای انتخاب آن می‌بایست ۹۹۵ دلار پرداخت می‌شد. نهایتاً به مدل فول رالی می‌رسیم که قیمت ۶۲ هزار دلاری دارد.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar