معرفی AIM اسپرت ۰۱

جمعه 16 تیر 02 ساعت 14:24
معرفی AIM اسپرت 01

شیرو ناکامورا طراح اسبق نیسان که مسئول شکل‌ گیری خودروهای شاخصی همچون GT-R بوده خودروی AIM اسپرت ۰۱ را در فستیوال گوودوود معرفی خواهد کرد.

AIM اسپرت ۰۱ محصولی جوان‌پسند، دونفره و جمع‌وجور با قوای محرکه برقی است که از نظر وزن و عملکرد حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. ناکامورا از سال ۱۹۹۹ در بخش طراحی نیسان حضور داشت و سال ۲۰۱۷ به عنوان نایب‌رئیس این برند ژاپنی بازنشست شد. در زمان سکان‌داری او محصولاتی همچون کیوب، قشقایی، لیف و GT-R معرفی شدند. ناکامورا هم‌اکنون مدیر شرکت مستقل SN دیزاین است.

کانسپت جدید این مدیر باسابقه که برای شرکت مهندسی AIM واقع در ناگویا ژاپن توسعه یافته به دنبال ارائه حداکثر لذت رانندگی خواهد بود. اسپرت ۰۱ جدید هم‌اکنون تست‌های دینامیکی خود را پشت سر می‌گذارد و در فستیوال گوودوود معرفی خواهد شد. خودروی موردبحث که ۱۴۲۵ کیلوگرم وزن دارد از دو پیشرانه برقی مایع خنک و پرفورمنس سود می‌برد و حداکثر سرعت دوران آن‌ها به ۱۰ هزار دور در دقیقه می‌رسد. یک باتری ۸۱ کیلووات ساعتی که در ۴ مجموعه قرار گرفته پیشرانه‌ها را تغذیه می‌کند. AIM اسپرت ۰۱ در کل ۴۸۳ اسب بخار قدرت و ۷۸۹ نیوتون متر گشتاور دارد.

با توجه به قدرت پیشرانه‌ها و وزن خودرو انتظار می‌رود صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت آن زیر ۶ ثانیه باشد. در این خودرو از متریال سبک‌وزن، پانل‌های بدنه و شاسی مونوکوک فیبر کربن استفاده شده و همچنین بخش اعظم فریم را نیز را آلومینیوم تشکیل داده است. در بخش جلو و عقب اسپرت ۰۱ شاهد سیستم تعلیق دوبل جناغی هستیم تا بیشترین امکان مانور در پیچ‌ها فراهم شود. رینگ‌های ۲۰ اینچی نیز جزو دیگر موارد قابل‌ذکر هستند. یوکینوری سوزوکی مدیرعامل AIM می‌گوید:

هدف ما تولید خودرویی سریع و لذت‌بخش برای رانندگی بوده است. اگرچه اکثر خودروهای برقی از سیستم چهار چرخ محرک استفاده می‌کنند اما شخصیت چنین محصولی نیازمند پیکربندی دیفرانسیل عقب خواهد بود. AIM اسپرت ۰۱ همچنین روشی عالی برای نمایش تخصص ما در زمینه توسعه قوای محرکه پیشرفته است.

شرکت یاد شده به دنبال احتمال تولید محدود این خودروی برقی بوده و قطعاً بازخوردهای مثبت خبرنگاران و طرفداران تأثیر زیادی در توسعه AIM اسپرت ۰۱ خواهد داشت. ناکامورا می‌گوید در طراحی این خودرو از محصولات اسپرت عالی سال‌های گذشته الهام گرفته و پانل‌های بدنه پیچیده و اغراق شده آن ما را به یاد خودروهای اسپرت اروپایی و ژاپنی دهه ۶۰ میلادی می‌اندازد.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar