استون مارتین DBX 707 AMR23 ادیشن

بروزرسانی در: شنبه 23 اردیبهشت 02 ساعت 11:11
استون مارتین DBX 707 AMR23 ادیشن

استون مارتین برای گرامی داشت موفقیت تیم فرمول یک خود در مسابقات امسال از شاسی‌بلند DBX707 AMR23 رونمایی کرد. خودروی موردبحث با قدرت ۶۹۷ اسب بخار در دسترس مشتریان خواهد بود.

استون مارتین DBX707 نیازی به قدرت اضافی ندارد و از نظر طراحی ظاهری نیز جذابیت‌های زیادی دارد و در واقع آن را می‌توان یکی از متمایزترین و سریع‌ترین شاسی بلندهای دنیا دانست؛ اما این خودروساز بریتانیایی برای گرامی داشت موفقیت خود در مسابقات فرمول یک امسال نسخه‌ای سفارشی از شاسی‌بلند موردبحث را با نام AMR23 ادیشن تولید کرده است.

البته باید گفت تنها تغییرات رخ داده در خودروی سفارشی استون مارتین به بخش ظاهری آن مربوط می‌شود و البته مشکلی هم با این قضیه نداریم زیرا DBX707 یکی از قوی‌ترین شاسی بلندهای درون‌سوز دنیا به شمار می‌رود چراکه پیشرانه ۸ سیلندر آن ۶۹۷ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. بریتانیایی‌ها می‌گویند این شاسی‌بلند در عرض ۳.۱ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت ۳۱۱ کیلومتر در ساعت را ثبت می‌کند.

به این ترتیب DBX707 سریع‌ترین شاسی‌بلند دنیا از نظر حداکثر سرعت است. برند لوکس یاد شده برای تولید DBX707 AMR23 ادیشن سری به بخش Q زده تا رنگ سفارشی سبز پودیوم را ارائه کند. این رنگ تیره با عناصر سبز لیمویی برجسته می‌شود و احتمالاً برای شما نیز آشنا باشد چراکه چنین ترکیبی را در خودروی فرمول ۱ استون مارتین آرامکو دیده‌ایم. طرح رنگی یاد شده از همان خودرو گرفته شده و در خودروی پزشکی DBX707 نیز بکار رفته است. این خودروی پزشکی به‌صورت رسمی در مسابقات فرمول یک انجام‌وظیفه می‌کند.

با نگاهی دقیق‌تر به گلگیرها خواهید توانست نشان سفارشی Q را ببینید. پشت چرخ ها نیز کالیپرهای ترمز بزرگ با رنگ سبز مسابقه‌ای وجود دارند. وقتی وارد کابین شوید موارد سفارشی بیشتری وجود خواهد داشت. دوخت متضاد لیمویی رنگ به همراه طرح‌های مشکی و سبز تکمیل می‌شود و لوگوی استون مارتین نیز روی پشت‌سری‌ها خودنمایی می‌کند. به این لیست باید تریم فیبر کربن در کابین را اضافه کرد. نهایتاً باید گفت لوگوی AMR23 هم روی رکاب‌ها وجود خواهد داشت. الکس لانگ مدیر تولید و بازاریابی استون مارتین می‌گوید:

AMR3 ادیشن باعث می‌شود DBX707 به سطح جدیدی برسد و یک شاسی‌بلند فوق لوکس با ابهتی باورنکردنی در جاده تولید شود. تولید این خودروی سفارشی برای گرامی داشت موفقیت‌های اخیر در فرمول یک واقعاً مایه افتخار است.

خریداران هم‌اکنون می‌توانند استون مارتین DBX707 AMR23 ادیشن را سفارش دهند هرچند بریتانیایی‌ها اشاره‌ای به قیمت یا میزان تولید آن نکرده‌اند. البته باید گفت قیمت نسخه استاندارد این خودرو از ۲۳۲ هزار دلار شروع می‌شود.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar