درخواست دونالد ترامپ از خودروسازان ژاپنی

یکشنبه 8 اردیبهشت 98 ساعت 17:15
درخواست دونالد ترامپ از خودروسازان ژاپنی

دونالد ترامپ، در دیدار خود با نخست وزیر ژاپن به او فشار آورده تا از خودروسازان ژاپنی بخواهد خودروهای بیشتری در خاک آمریکا تولید کنند.

رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، در دیدار خود با نخست وزیر ژاپن، شینزوآبه، به او فشار آورده است تا از خودروسازان ژاپنی بخواهد خودروهای بیشتری در خاک آمریکا تولید کنند.

ترامپ گفت که نخست وزیر ژاپن به او گفته است که ژاپن ۴۰ میلیارد دلار در کارخانجات جدید خودروسازی در ایالات متحده سرمایه‌گذاری می‌کند. اگرچه ترامپ جزئیاتی در خصوص زمان بندی این سرمایه‌گذاری‌ها ارائه نکرد.

سفیر آمریکا در ژاپن، ویلیام هاگرتی، گفت: دو طرف در خصوص حرکت بیشتر به طرف سرمایه‌گذاری در آمریکا صحبت کردند و من عقیده دارم احساس رئیس جمهور در خصوص اینکه ما شاهد این حرکت خواهیم بود، بسیار مثبت است، چون که کل اقتصاد از این اقدام حمایت خواهد کرد.

ماه پیش، تویوتا، بزرگ‌ترین خودروساز ژاپن، اعلام کرد از هدف اعلام شده در سال ۲۰۱۷ که قرار بود طی ۵ سال ۱۰ میلیارد دلار در آمریکا سرمایه‌گذاری کند، فراتر خواهد رفت و در همین دوره ۱۳ میلیارد دلار در آمریکا سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

کاخ سفید تهدید کرده است به دلایل مربوط به امنیت ملی، تعرفه‌ای ۲۵ درصدی بر واردات خودرو وضع خواهد کرد. ترامپ از خودروسازان ژاپنی خواسته است مشاغل بیشتری در ایالات متحده ایجاد کنند.

ترامپ روز جمعه هم گفته بود، امکان این وجود دارد که آمریکا و ژاپن تا زمانی که او برای دیدار ماه می خود به ژاپن سفر کند، به توافق تجاری دوجانبه، برسند.

هاگرتی گفت: ما می‌خواهیم مطمئن شویم که وضعیت تجاری آمریکا با ژاپن، نسبت به هیچکدام کشورهای طرف تجارت با ژاپن، سودآوری کمتری نداشته نباشد.

مهر

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar