ایران خودرو پیشتاز تولید محصولات با کیفیت

سه شنبه 2 اردیبهشت 99 ساعت 11:17
ایران خودرو پیشتاز تولید محصولات با کیفیت

شرکت صنعتی ایران‌ خودرو برنامه‌های گوناگونی را برای ارتقای کیفیت در زنجیره ارزش تولید خودرو به اجرا گذاشته که کسب ۵ ستاره کیفی برای ۵ محصول پرطرفدار و مشتری پسند، از جمله نتایج آن در سال گذشته بوده است.

سطح کیفی محصولات بر اساس آدیت شرکت‌های بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI&IEI) در سال اخیر حکایت از افزایش رتبه کیفی ۵ محصول شامل محصولات ۲۰۷ صندوق‌دار و دناپلاس به ۴ ستاره، سورن، پارس‌های اتوماتیک و دستی در تمامی سایت‌های تولیدی به ۳ ستاره دارد.

همچنین از ابتدای سال ۹۸ سبد محصولات تولیدی ایران خودرو بهبود ۱۰درصدی در امتیاز کسب شده کیفیت را تجربه کرده‌اند.

در پایان این سال بیش از ۸۸درصد از محصولات، سطح کیفی ۳، ۴ و ۵ ستاره را کسب کرده‌اند. این در حالی است که محصولات هیچ یک از خودروسازان داخلی شرایط نزدیک به ایران‌خودرو را تجربه نکرده‌اند.

نظرسنجی‌ها و رضایت‌مندی مشتریان یکی از معیارهای بهبود کیفیت محصولات خودروسازان، اجرای برنامه‌های نظرسنجی و اندازه‌گیری میزان رضایت‌مندی مشتریان از کیفیت محصولات و خدمات فروش و پس از فروش است.

نتایج گزارش شده از طرف شرکت‌های بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در سال اخیر بیانگر ثبات در رضایت مشتریان از کیفیت محصولات و بهبود ۴ درصدی نسبت به متوسط صنعت در وضعیت سخت تحریمی است.

همچنین ثبات در تعداد ایرادات اعلام شده توسط مشتریان و بهبود ۲۴ درصدی نسبت به متوسط صنعت هم دستاورد کیفی ایران خودرو در سال اخیر به حساب می‌آید.

هم اکنون تمامی محصولات تولیدی شرکت صنعتی ایران‌خودرو رضایت بالاتر از شاخص متوسط صنعت را دارند.

از سویی دیگر رتبه اول رضایت از خدمات پس از فروش تولیدکنندگان خودرو با کسب امتیاز ۷۶۳ متعلق به ایران‌خودرو است که این رتبه با رتبه دوم اختلاف ۱۵ امتیازی را داراست.

در سال جاری هم ارتقای سطح کیفیت محصول سمند به سه ستاره و هایما اس.۵ به چهار ستاره دنبال می‌شود. بهبود ۱۰ درصدی امتیاز کیفیت سایر محصولات از جمله خانواده محصولات پژو ۲۰۶، پژو۲۰۷، دنا و همچنین بهبود در بعضی مکانیزم‌ها و سیستم‌های خودرویی و موتور هم  از جمله پروژه‌های بهبود کیفیت در حوزه محصولات، سیستم و قطعات در سال جاری اجرایی می‌شود.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar