پژو ۲۰۷ پانوراما موفق به کسب گواهینامه‌های استاندارد اروپایی (ECE) شد

چهارشنبه 1 بهمن 99 ساعت 18:01
پژو 207 پانوراما موفق به کسب گواهینامه‌های استاندارد اروپایی (ECE) شد

مدیر پروژه محصول ۲۰۷ پانوراما با اشاره به این‌که این خودرو آزمون‌های ایمنی مورد نیاز عبور کرده، گفت: بر اساس نتایج مثبت حاصل از تست‌ها و ارزیابی‌های به‌عمل آمده، پژو ۲۰۷ پانوراما موفق به کسب گواهینامه‌های استاندارد اروپایی (ECE) شده است.

احمد آقاجانی‌معمار افزود: مطابق مدارک پروژه پانوراما، تست‌های ایمنی تصادف از جلو (ECE R94)، تصادف از پهلو (ECE R95)، مقاومت سقف (FMVSS 216) و آزمون‌های شیشه‌های ایمنی و نصب آنها روی خودرو (ECE R43) و ایمنی سرنشین در برخورد با قطعات داخل کابین  (ECE R21) با موفقیت انجام شده است.

علاوه بر آزمون‌های خودرویی، نسبت به انجام تست‌های قطعات و مجموعه‌های به کار رفته در این خودرو، مطابق استاندارد و رویه های جاری در صنعت خودرو اقدام شده است. به‌عنوان مثال صرفا برای شیشه سقف ۱۸‌‌ تست مجزا از جمله آزمون‌های ضربه، برخورد سر و گلوله انجام شده است.

وی با ذکر این‌ که طراحی و قطعات به‌کار گرفته شده در سقف شیشه‌ای محصول پژو ۲۰۷ مطابق با خودروهای اروپایی مجهز به سقف پانوراما است، اعلام کرد: به‌منظور ایجاد امکان داخلی سازی و با توجه به جدید بودن قطعات این طرح در ایران، اطلاعات فنی مورد نیاز سازندگان تهیه و در اختیار ایشان قرارگرفته است. با همکاری سازندگان و تامین کنندگان داخلی، نمونه های اولیه خودروی مجهز به سقف پانوراما برای انجام تست و ارزیابی های لازم تولید شد و پس از انجام تست‌ها و تکمیل ارزیابی‌های فنی لازم و موفقیت خودرو در کسب گواهینامه های استاندارد ECE، تولید این محصول در دستور کار قرار گرفت.

وی با ذکر این‌که ظرفیت تولید خودروهای پانوراما نزدیک به ۲۰۰ هزار دستگاه در سال است، به مقایسه خودروهای ۲۰۷ سقف شیشه‌ای با خودروهای دارای سانروف پرداخت و اظهار کرد: در محصول با سقف پانوراما، شیشه سقف ثابت است که موجب افزایش نور کابین شده و دید وسیعی را به ویژه برای سرنشینان عقب خودرو فراهم می آورد که موجب جذاب تر و کاربردی‌تر شدن آن نسبت به سانروف‌های معمولی و کوچک می‌شود، به همین خاطر حس رانندگی و سرنشین در خودروی پانوراما با خودروهای سقف معمولی متفاوت است.

آقاجانی معمار با اشاره به بعضی از تکنولوژی‌های به کار رفته در محصول ۲۰۷ پانوراما، گفت: شیشه‌های به‌کار رفته در سقف این محصول، در صورت باز بودن سایبان، گذر نور و انرژی را کنترل کرده و از افزایش زیاد دمای داخل کابین و ورود اشعه مضر فرابنفش به داخل خودرو جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به ایجاد توان تولید داخل سقف‌های پانوراما، از مجهز شدن خودروهایی مانند رانا و دنا به سقف پانوراما در آینده خبر داد.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "پژو ۲۰۷ پانوراما موفق به کسب گواهینامه‌های استاندارد اروپایی (ECE) شد"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
کوروش وطن خواه
مهمان

فقط میتونم برای بدبختیامون بشینم یه دل سیر گریه کنم آخه این آشغالها چیه احتمالا به خاطره دو متر شیشه ۱۰۰میلیون بیشتر میکنند تو پاچه ملت