پیشرانه ۳ سیلندر ایران خودرو در نمایشگاه قطعات خودرو تهران

یکشنبه 3 تیر 03 ساعت 12:22
پیشرانه 3 سیلندر ایران خودرو در نمایشگاه قطعات خودرو تهران

در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو تهران، شرکت ساپکو در کنار نمایش توانمندی ها و معرفی دو محصول جدید ایران خودرو، دو پیشرانه IK3LB، جدیدترین پیشرانه ۳ سیلندر ایران خودرو و همچنین ورژن جدید پیشرانه EF7 پلاس توربوشارژ را نیز در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده بود.

پیشرانه IK3LB جدیدترین پیشرانه تولید انبوه ایران خودرو است که طبق گفته مدیرعامل این شرکت قرار است ابتدا بر روی تارا، جدیدترین سدان ایران خودرو قرار گیرد. بر اساس اخبار و اطلاعات اعلام شده از سوی مدیران ایران خودرو، این موتور ملی ابتدا روی نسخه دستی تارا با گیربکس ۶ سرعته دستی به کار رفته و در آینده بر روی دیگر محصولات این برند هم مورد استفاده خواهد شد.

گفته می شود موتور ۳ سیلندر ایران خودرو فعلا مراحل نهایی طراحی قرار دارد و تا پایان امسال اقدامات مانده طراحی و نقشه این موتور نهایی می شود.

مصرف سوخت این موتور بسیار کمتر از موتورهای قبلی ایران خودرو است و با وجود این که اینکه حجم موتور کم شده و مصرف سوخت آن کاهش یافته، اما توان این موتور تقریبا در حد موتور ۴ سیلندر EF7 پلاس است.

این موتور ۳ سیلندر دارای تکنولوژی GDI است و بنا به گفته مسئولان شرکت ایران خودرو، موتور ۳ سیلندر ایران خودرو بالای ۸۰ درصد داخلی سازی شده است.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar