نکات مهم درباره خرید خودروهای دست دوم

دوشنبه 26 آبان 99 ساعت 12:03
نکات مهم درباره خرید خودروهای دست دوم

یک کارشناس فنی خودرو در چهارمحال و بختیاری گفت: توجه به قدرت موتور، ظاهر خودرو، امکانات آن برای رفاه و راحتی سرنشینان بسته به نوع استفاده و شرایط مالی اشخاص فاکتورهای مهمی هستند که افراد حین خرید باید به آن دقت کنند.

مجتبی صالح‌ریاحی با ذکر اینکه خرید خودرو را می‌توان با سلیقه و بودجه افراد مرتبط دانست، اظهار کرد: کیفیت مناسب و دوام بالای خودرو و لوازم و متعلقات آن در خرید بسیار موثر است و این مسئله از جنبه‌های راحت بودن در خودرو و جنبه اقتصادی مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی یکی از نکات مورد تاکید در خرید خودرو را سهولت دسترسی به نمایندگی‌ها و مراکز تعمیری عنوان و تصریح کرد: تامین لوازم یدکی خودرو به‌منظور سرویس خودرو و تعمیرات هم شاخصه بعدی است که باید به آن توجه کرد.

این کارشناس خودرو در خصوص اهمیت میزان مصرف سوخت خودرو و آلایندگی گفت: خودروهایی با مصرف سوخت بهینه و پایین‌تر مورد توجه بیشتر مردم قرار می‌گیرند، باید اضافه کرد که خودورهای با طراحی جدید و به‌روز دنیا که استانداردهای یورو چهار و یورو پنج را می‌گذرانند از لحاظ مصرف سوخت به صرفه هستند.

صالح‌ریاحی با ذکر اینکه خودورهایی با موتور TU5 مانند پژو پارس ال‌ایکس، ۲۰۶ تیپ ۵ و خودروهایی با موتور ملی یا EF7 مانند سمند یا دنا جز خودروهای کم‌مصرف هستند، یادآوری کرد: طراحی موتور در این خودروها به‌روزتر است و بنابراین آلایندگی کمتری دارند.

وی گفت: از سویی دیگر توجه به قدرت موتور، ظاهر خودرو، امکانات آن برای رفاه و راحتی سرنشینان بسته به نوع استفاده و شرایط مالی اشخاص فاکتورهای دیگری است که افراد حین خرید باید به آن دقت کنند.

صالح‌ریاحی با ذکر اینکه بسیاری از مردم استان به خاطر کمبود قطعات از خرید خودروهای با کیفیت اجتناب می‌کنند، توصیه کرد: هرچه کیفیت خودرو بالاتر باشد مشخصا نیاز به رفتن به تعمیرگاه و تعویض لوازم هم کمتر است و زمان کمتری هم صرف تعمیرات می‌شود.

وی ادامه داد: به‌علاوه امروزه با توجه به گستردگی شبکه‌های خرید و فروش کالا، سفارش و خرید لوازم یدکی خودرو به‌صورت تلفنی، اینترنتی و حضوری امکان‌پذیر است و نگرانی چندانی از بابت تهیه لوازم وجود ندارد.

این کارشناس خودرو با اشاره به اینکه شرکت‌های واردات خودرو در قبال کلیه محصولات خود مسئول هستند، یادآور شد: معمولا شرکت‌های خودرویی تا ۱۰ سال خدمات پس از فروش، تهیه و توزیع لوازم یدکی را ضمانت می‌کنند که این مورد هم نقطه مثبتی است و می‌تواند خرید خودرو با کیفیت و با آرامش خاطر بیشتری را موجب شود.

صالح‌ریاحی در مورد میزان کیفیت قطعات ایرانی توضیح داد: بسیاری می‌گویند که کیفیت قطعات ایرانی پایین است، نمی‌توان گفت که کیفیت کلیه لوازم و قطعات ایرانی کاملا بد یا کاملا خوب است، ممکن است در برخی از لوازم ضعیف بوده ولی بیشتر لوازم ایرانی استفاده شده مناسب و از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند.

این کارشناس فنی خودرو اضافه کرد: با توجه به تکنولوژی پایین‌تر ایران نسبت به شرکت‌های اروپایی در تولید خودرو، قطعات این کشورها از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و در نتیجه قیمت آن‌ها هم بیشتر است.

وی به مردم توصیه کرد که با توجه به صرفه اقتصادی و عمر قطعات، برای تعمیرات از شرکت‌های ایرانی خرید کنند و یادآوری کرد: کیفیت قطعات ایرانی در وضعیت نسبتا خوبی بوده و امیدواریم که با حمایت از محصولات ایرانی، پیشرفت و توسعه در تولید و بالا رفتن کیفیت قطعات را رقم بزنیم.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar