نحوه صحیح سوختگیری با کارت سوخت

بروزرسانی در: پنج شنبه 15 اسفند 98 ساعت 22:28
نحوه صحیح سوختگیری با کارت سوخت

از زمان افزایش قیمت بنزین از ۱۰۰۰ تومان به ۳۰۰۰ تومان برای هر فرد ۶۰ لیتر سهمیه بنزین با قیمت ۱۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است ولی به گفته خیلی از شهروندان بخشی از سهمیه آنها در پایان ماه بدون مصرف می‌سوزد.

از آبان ماه امسال با افزایش قیمت بنزین سوخت گیری با کارت سوخت اجباری شده است ولی به گفته شهروندان با هر بار سوخت گیری ۲ تا ۴ لیتر از سهمیه بنزین آنها کم می‌شود.شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی بارها در مورد شیوه صحیح سوختگیری اطلاعیه‌های گوناگونی صادر کرده است. با این حال هنوز یکی از مهم‌تری گلایه شهروندان در جایگاه‌های سوختگیری، از بین رفتن سهمیه‌هایشان است.

یکی از شهروندان گفت: در آخر هر ماه حدود ۲۰ لیتر از سهمیه بنزین من کم می‌شود بدون اینکه استفاده کرده باشم.

خیلی از شهروندان گمان می‌کنند که جایگاه داران مقصر اصلی کم شدن سهمیه بنزین آنها هستند در صورتی که پیگیری‌های نشان می‌دهد عدم رعایت قواعد سوختگیری موجب کاهش سهمیه‌ها می‌شود.

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به هنگام سوختگیری خودرو نیازی به انجام محاسبات عددی نیست و براساس گنجایش باک خودرو و میزان سوخت مورد نیاز تا سقف ۶۰ لیتر سوختگیری انجام پذیر است. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در این اطلاعیه در مورد نحوه صحیح سوختگیری با کارت سوخت شخصی توضیحاتی ارائه کرد.

متن توضیحات به این شرح است:

۱- کارت سوخت شخصی خود را داخل کارتخوان قرار دهید.

۲- رمز چهار رقمی آنرا وارد کنید.

۳- نازل را برداشته و به میزان مورد نیاز سوختگیری را آغاز کنید.

۴- بعد از اتمام سوختگیری نازل را به درستی سر جای خود قرار دهید.

۵- پس از مشاهده پیام ((کارت خود را بردارید)) کارت سوخت خود را از کارتخوان خارج نمایید.

در این اطلاعیه تاکید شده است در صورت رعایت موارد بالا هیچ عددی از سهمیه کارت سوخت شما کسر نخواهد شد و در صورت خارج کردن کارت از کارتخوان پیش از قراردادن نازل در جای خود دوباره کارت را وارد کارتخوان نموده و نازل را به درستی در جای خود قرار داده و پس از مشاهده پیام «کارت خودرا بردارید» کارت سوخت را بردارید.دوباره به همه دارندگان کارت سوخت شخصی تاکید می‌شود درصورت رعایت موارد فوق نیاز به هیچ اقدام خاصی نمی‌باشد.

خبرآنلاین

کسانی که کارت سوخت ندارند بخوانند

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar