پیوستن سایپا و ایران‌ خودرو دیزل به جمع خودروسازان گران ‌فروش

شنبه 6 مهر 98 ساعت 12:04
پیوستن سایپا و ایران‌ خودرو دیزل به جمع خودروسازان گران ‌فروش

شرکت خودروسازی سایپا و ایران ‌خودرو دیزل به جمع خودروسازان گران‌ فروش پیوسته‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که دو گروه خودروسازی سایپا و ایران‌ خودرو دیزل به جمع خودروسازان گران ‌فروش پیوسته‌اند.

بر این اساس شرکت خودروسازی سایپا در حالی قیمت خودروی ساینا با رینگ آلومینیومی را ۵۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین کرده است که قیمت این خودرو در بازار ۵۵ میلیون تومان بوده و درواقع سایپا این خودرو را ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان گران‌تر از بازار می‌فروشد.

همچنین در خصوص دیگری این شرکت قیمت خودروی سراتو را ۲۹۵ میلیون تومان تعیین کرده در حالی که این خودرو در بازار آزاد نزدیک به ۱۲ میلیون ارزان‌تر و به قیمت ۲۸۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

ولی بزرگترین اختلاف قیمتی کارخانه و بازار در پیکاپ دو کابین‌ ایران ‌خودرو دیزل و در حدود ۱۰۰ میلیون تومان است. پیکاپ دوکابین فوتون بنزینی در کارخانه ۳۵۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است در حالی که قیمت این خودرو در بازار ۲۵۹ میلیون تومان است. همچنین  پیکاپ دوکابین فوتون دیزلی در کارخانه ۳۶۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و در بازار ۳۰۰ میلیون تومان قیمت دارد.

 برای پیگیری دلیل این گران ‌فروشی با شرکت خودروسازی سایپا و ایران ‌خودرودیزل تماس گرفته شد که در این رابطه هیچ یک از این دو گروه خودروسازی هرچند با گذشت بیش از یک هفته که قول پاسخگویی داده‌ بودند، تا لحظه انتشار این خبر پاسخگو نبودند.

این شرایط در حالی است که پیش از این عباس تابش رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرده بود که هرگونه عرضه خودرو از طرف خودروسازان به قیمت‌هایی بیش از قیمت بازار، تخلف محسوب می‌شود. گران ‌فروشی این دو خودروساز از سازمان حمایت پیگیری خواهد شد.

پیش از این اعلام شده بود که گروه‌های مدیران خودرو، کرمان موتور و بهمن موتور بعضی محصولات خود را گران‌تر از نرخ‌های بازار می‌فروشند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar