کاهش قیمت خودرو تا شب عید ادامه می‌یابد

بروزرسانی در: شنبه 17 اسفند 98 ساعت 18:56
کاهش قیمت خودرو تا شب عید ادامه می‌یابد

مسلماً کاهش تقاضا طی یک هفته اخیر موجب شد قیمت خودرو در سطح بازار کاهش چشم‌گیری داشته باشد. آنچه پیش‌بینی می‌شود این است که کاهش قیمت خودرو در سطح بازار تا شب عید ادامه‌دار است.

یک کارشناس خودرو در پاسخ به این سؤال که آیا قیمت خودرو در بازار به قیمت کارخانه نزدیک می‌شود؟ گفت: با شیوع بیماری کرونا میزان تقاضا برای خرید خودرو در بازار به صفر رسیده است. مسلماً این کاهش تقاضا طی یک هفته گذشته موجب شد قیمت خودرو در سطح بازار کاهش چشم‌گیری داشته باشد. آنچه پیش‌بینی می‌شود این است که کاهش قیمت خودرو در سطح بازار تا شب عید ادامه‌دار است.

فربد زاوه افزود: مسئولان در وزارت بهداشت عقیده دارند که این ویروس تا خرداد و اردیبهشت گریبان‌گیر جامعه است، بنابراین کسانی که تا چندی پیش خودرو ثبت‌نام یا در پارگینگ‌ها دپو کرده‌اند، برای تبدیل خودرو به نقدینگی آنها را به سطح بازار عرضه خواهند کرد. البته این افراد برای فروش خودروهایشان راهی جز تعدیل قیمت خودرو ندارند. یعنی این افراد چنانچه نتوانند خودروهایشان را تا شب عید بفروشند قطعاً این خودروها تا تابستان فروش نخواهند رفت.

او اظهار کرد: اینکه انتظار داشته باشیم قیمت خودروها در بازار به قیمت کف کارخانه برسد انتظار زیادی است اما قیمت انواع خودرو مثل پراید در بازار نزدیک به ۱۰ میلیون تومان ارزان خواهد شد.

تجارت ‌نیوز

احتمال کاهش شدید قیمت خودرو تا پایان سال

علت نوسانات اخیر قیمت خودروها چیست؟

راهکاری برای برخورد با گران فروشی خودرو در بازار

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar