اطلاعات پرونده خودروهای وارداتی به سازمان حمایت ارسال شود

سه شنبه 28 فروردین 98 ساعت 13:34
اطلاعات پرونده خودروهای وارداتی به سازمان حمایت ارسال شود

مدیرکل دفتر صادرات و واردات وزارت صمت در نامه‌ای به گمرک اعلام کرد: اطلاعات پرونده خودروهای وارداتی به وزارت صمت ارسال گردد تا بعد از بررسی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص آنها اقدام شود.

مدیرکل دفتر صادرات و واردات وزارت صمت در نامه‌ای به گمرک اعلام کرد برای ترخیص خودروها ضرورت دارد اطلاعات این پرونده‌ها مجدد به وزارت صمت ارسال تا بعد از بررسی دستور لازم اخذ شود.

در این نامه مورخ ۹۸/۱/۲۶ آمده است:‌ پیرو نامه شماره ۳۳۸۴۲۲ مورخ ۹۷/۱۲/۲۸ دفتر مقررات صادرات و واردات در ارتباط با نحوه تأیید سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در زمان ترخیص خودروها به استحضار می‌رساند. فرایند قید شده در نامه یاد شده از تاریخ ۹۷/۱۰/۱۶ قابل استناد می‌باشد.

برای موارد پیش از تاریخ ۹۷/۱۰/۱۶ که زمان آغاز مصوبه می‌باشد. ضرورت دارد اطلاعات این پرونده‌ها دوباره برای وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال شده تا سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به بررسی آنها اقدام و نتیجه جهت طی مراحل بعدی به گمرک ج.ا.ا ارسال گردد.

 دولت در نشست مورخ ۹۷/۱۰/۹ ممنوعیت واردات خودروهای خارجی دپو شده در گمرکات و مناطق ازاد را لغو کرد. این مصوبه در تاریخ ۹۷/۱۰/۱۶ توسط معاون نخست رئیس جمهور به دستگاه‌های ذی ربط ابلاغ شد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar