با افزایش تولید خودروسازان شاهد آرامش در بازار خودرو خواهیم بود

چهارشنبه 1 اسفند 97 ساعت 17:08
با افزایش تولید خودروسازان شاهد آرامش در بازار خودرو خواهیم بود

رییس اتحادیه دارندگان نمایشگاه و فروشندگان خودرو گفت: اگر تولید خودروسازان افزایش یابد و عرضه خودرو رونق بگیرد، شاهد کاهش قیمت‌ها و آرامش در بازار خواهیم بود.

سعید مؤتمنی گفت: هم اکنون و مطابق اخباری که منتشر شده، تولید خودروسازان نسبت به قبل افزایش یافته و اگر این شرکت‌ها روند تحویل خودروها را به همین صورت ادامه دهند، با گذار از هفته‌های پایانی سال، به تدریج تقاضا کاهش خواهد یافت و این عمل باعث کاهش قیمت خودرو در بازار خواهد شد.

وی تصریح کرد: خودروسازان محصولات تحویلی را مستقیماً به دست مصرف کننده می‌رسانند، ولی متاسفانه وضعیت قیمت‌ها به سمتی رفته که حتی مصرف‌کنندگان هم قید نگهداری خودرو را می‌زنند و به فروشنده تبدیل می‌شوند.

به گفته وی روند عرضه خودرو توسط خودروسازان نسبت به ماه‌های پیش بهتر شده و این شرکت‌ها با سرعت بیشتری محصولات را به متقاضیان تحویل می‌دهند که این موضوع باید ادامه یابد.

رییس اتحادیه دارندگان نمایشگاه و فروشندگان خودرو ادامه داد: افزایش شدید قیمتی در هفته‌های گذشته به خاطر جولان واسطه‌ها و دلالان بوده و این افراد که از ماه‌های پیش، خودروهای زیادی را پیش خرید کرده بودند، اکنون که موعد تحویل این خودروها فرارسیده برای کسب سود بیشتر به افزایش قیمت‌ها دامن زده‌اند.

مؤتمنی یادآوری کرد: قیمت‌های فعلی خودرو به شکل حبابی افزایش یافته و نه خودروسازان و نه دیگر فعالان این بازار، ادامه این شرایط را صلاح نمی‌دانند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar