جزئیات جدید از طرح رفع ممنوعیت واردات خودرو

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
جزئیات جدید از طرح رفع ممنوعیت واردات خودرو

دبیر اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: طرح رفع ممنوعیت واردات خودرو با هدف کاهش التهاب قیمت ها در بازار اجرایی خواهد شد.

سید جواد حسینی کیا، با تاکید بر این که طرح رفع ممنوعیت واردات با هدف بهبود شرایط بازار مطرح شده است، افزود: بر اساس این طرح، واردات خودرو به طور محدود انجام خواهد شد و تمام فعالیت واردکنندگان به طور شفاف رصد خواهد شد.

نماینده مردم ستقر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می رسد دولت موافق این طرح است و بر این اساس به زودی وارد فاز اجرایی می شود ولی همزمان با رفع ممنوعیت واردات دولت نباید به این موضوع وارد شود چون که بر اساس این طرح، ارز مورد نیاز برای واردات این دسته از خودروهای محدود هم با سرمایه ایرانیان مقیم خارج از کشور و یا ارز آزاد تامین شده و دولت در این طرح نقشی نخواهد داشت.

حسینی کیا با تاکید بر این که به طور قطع این روند منجر به کاهش قیمت خودروهای وارداتی در بازار می شود، تصریح کرد: پس از رفع ممنوعیت، عملکرد ثبت سفارش کنندگان برای واردات خودرو رصد شده و به صورت شفاف مورد بررسی قرار خواهد گرفت و همانند گذشته هم نمایندگان رسمی مسئولیت واردات خودرو را بر عهده خواهند داشت.

وی در جواب به این که پیش از این هم واردکنندگان پیشنهاد واردات با تکیه بر منابع ارز تحت اختیار را مطرح کرده بودند و چرا این پیشنهاد مورد بررسی قرار نگرفت، اظهار کرد: ممنوعیت کامل واردات خودرو در گذشته به مصلحت نظام بود و اعتقادی به واردات وجود نداشت اما هم اکنون وضعیت تغییر کرده و با هدف کاهش التهابات قیمتی، واردات خودرو به صورت محدود و با ارز آزاد آزاد خواهد شد تا بازار را به تعادل برساند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar