جزئیات 3 محصول جدید ایران خودرو

بروزرسانی در: شنبه 6 مهر 98 ساعت 18:45
جزئیات 3 محصول جدید ایران خودرو

مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو از تولید سه محصول جدید در این مجموعه تا پایان سال خبر داد.

فرشاد مقیمی در خصوص جزئیات این محصولات گفت: دنا پلاس اتوماتیک،‌ پژو 301 و پژو  207 با سقف شیشه‌ای از جمله محصولاتی هستند که تا پایان سال در ایران خودرو تولید خواهند شد.

وی با ذکر اینکه حوزه‌های فنی و مهندسی و طراحی محصولات جدید را نسبت به قبل فعال‌تر خواهیم کرد یادآوری کرد: تا پایان سال چند برنامه رونمایی از محصولات جدید را پیش بینی کرده‌ایم.

مدیرعامل جدید ایران خودرو ضمن تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های این شرکت در تعامل با شبکه تأمین،ادامه داد: عقد اخوت با هیچ یک از قطعه سازان نداریم. خط قرمز همکاری با قطعه سازان،‌ تأمین به موقع با هزینه‌های مناسب و با کیفیت قطعات است.

مقیمی محور برگزاری نشست با شبکه تأمین را ایجاد اتحاد و همدلی در صنعت خودرو دانست و گفت: با هماهنگی بین قطعه سازان با محوریت تشکل‌های تخصصی از یک ‌سو و قطعه سازان با شرکت صنعتی ایران خودرو به عنوان خودروساز شماره یک کشور از طرف دیگر، بدنبال تحقق اهداف و برنامه‌های تولید خواهیم بود.

مدیرعامل ایران خودرو در این جلسه بر هم افزایی و همبستگی بین قطعه ساز و خودرو ساز تاکید و اظهار کرد: باهم عهد ببندیم تخریب قطعه ساز علیه قطعه ساز، خودروساز و انجمن‌ها و برعکس ممنوع، همه با وحدت کلمه برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید گام برداشته و مشکلات درون خانواده را باهم حل خواهیم کرد و احترام متقابل به حقوق یگدیگر به خصوص حقوق مصرف کننده را در اولویت قرار خواهیم داد.

وی با تاکید بر پرداخت نظام مند و شفاف به قطعه سازان و جلوگیری از رانت و تبعیض گفت: باید پرداخت‌ها براساس رویکردی سیستماتیک انجام گیرد، کمیته‌های تخصصی براساس شاخص‌های ارزیابی، بر عملکرد قطعه سازان نظارت خواهند کرد تا پرداخت‌ها براساس آن انجام شود.

مدیرعامل ایران خودرو با تشریح وضعیت موجود، بر لزوم همبستگی و همگرایی ایران خودرو و سازندگان تاکید کرد و گفت: برنامه تولید امسال ایران خودرو معلوم است و نیازمندی‌ها در حوزه تأمین هم مطابق با شمار تولید تعیین شده است. با همت و یاری شما تامین‌کنندگان در کم‌تر از دوماه آینده به تیراژ تولید روزانه دست کم دو هزار دستگاه خودرو خواهیم رسید.

مقیمی تصریح کرد: هدف این است که خودروها با عبور مستقیم از خط تولید، به دست مشتریان برسد. با همکاری قطعه سازان،‌ علاوه بر رضایتمندی مردم و مشتریان، از انباشت سرمایه قطعه ساز و خودرو ساز در پارکینگ‌ها جلوگیری خواهیم کرد.

وی افزود: با پشتیبانی سازندگان خودروهای کف پارکینگ هم براساس برنامه زمانبندی به زودی به صفر خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو تعامل نظام مند و شفاف با تأمین کنندگان را از دیگر محورهای دارای اهمیت عنوان کرد و گفت: علاوه بر ایجاد تنوع در روش‌های تأمین مالی، به دنبال پرداخت نظام مند هستیم تا تا برنامه‌های خودکفایی تولید در شرکت صنعتی ایران خودرو را محقق کنیم.

وی برنامه توسعه محصولات جدید و توسعه صادرات را از مقوله‌های مهم در فعالیت‌های ایران خودرو دانست و گفت: برنامه‌های متنوعی هم برای ارتقای کیفیت محصولات و کاهش نمرات منفی طرح ریزی کرده‌ایم.

مقیمی با ذکر این که تصویر ذهنی جامعه و مشتریان از ایران خودرو آسیب دیده است، بر لزوم بهبود شرایط تاکید کرد و گفت: با همت مجموعه باید به جایگاه قبلی بازگردیم، تداوم فعالیت ما در گرو همکاری و همراهی با یکدیگر است.

وی گفت: با همت و ظرفیت‌های موجود در قطعه سازان به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی توانسته‌ایم از بخش زیادی از مشکلات عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو بر استمرار جلسات با قطعه سازان از طریق تشکل‌ها تاکید کرد و گفت: با تدابیری که اتخاذ خواهد شد، مشکل گردش نقدینگی قطعه سازان قابل رفع است.

مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو در ادامه بر بهره وری و توسعه تخصصی در زنجیره ارزش خودرو تاکید کرد و گفت: باید با بهره مندی از تکنولوژی روز به این هدف دست یابیم. خودروسازی 21 درصد از ارزش افزوده بخش صنعت را به خود اختصاص می‌دهد و نمی‌تواند نسبت به مقوله بهره وری بی تفاوت باشد.

مقیمی با ذکر این که توسعه خودکفایی مهم‌ترین محور برنامه‌های ایران خودرو است، گفت: باید فعالیت‌های طراحی محصول در گروه را با جدیت و گستردگی بیشتری پیگیری کنیم.

وی ایجاد ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل را از رویکردهای گروه عنوان کرد و گفت: شخصاً در کمیسیون‌ها و جلسات این ستاد داخلی سازی قطعات را دنبال می‌کنم. از نیروهای دانشی، شرکت‌های دانش بنیان، قطعه سازان، تشکل‌ها و انجمن‌های مرتبط هم که در این زمینه تجربه دارند دعوت به همکاری کرده‌ایم.

مقیمی در ادامه محورهای تعامل نظام مند و شفاف با تأمین کنندگان را تشریح کرد و گفت: مدل جامع ارتباط با تأمین کنندگان را برمبنای استراتژی‌های حمایتی، کنترلی و مشارکتی اجرا خواهیم کرد. با تمرکز بر فرآیند سیستماتیک انتخاب و جایگزینی تأمین کنندگان در جهت شناسایی و کاهش ریسک‌های تأمین گام خواهیم برداشت.

وی از توافق با بانک مرکزی در زمینه اخذ مجوز استفاده از ارز حاصل از صادرات توسط ایران خودرو خبر داد و گفت: با اجرای این رویکرد به بالانس ارزی خواهیم رسید.

مقیمی هدف خودکفایی و کاهش ارزبری تولید را 244 میلیون یورو اعلام کرد و گفت: نباید نسبت به واردات قطعه‌ای که قابلیت داخلی سازی دارد اقدام شود. اولویت ما ساخت داخل و تمرکز برتوان دانش ایرانی است.

وی صادرات 20 میلیون یورو قطعات و مجموعه‌ها را برنامه تعیین شده برای سال جاری عنوان کرد و گفت: در بازارهای صادراتی می‌توانیم به برنامه‌های تأمین ارز کمک کنیم.

مقیمی در پایان با ذکر این که باید با همدلی و همراهی سازندگان و حمایت مسئولان، تحریم‌ها را که از خودروسازی آغاز شده،‌ در همین جا زمین بزنیم، وحدت کلمه را مهم‌ترین عامل پیشبرد اهداف دانست و گفت: تیراژ تولید را افزایش خواهیم داد، خودروهای ناقص را تکمیل و وارد بازار خواهیم کرد و برنامه‌های توسعه محصول و ارتقای کیفیت را با جدیت دنبال می‌کنیم تا تصویر ذهنی جامعه از بزرگ‌ترین خودروساز کشور را به جایگاه قبلی بازگردانیم.

عصر ایران

فروش فوری ایران خودرو 

قیمت محصولات ایران خودرو

فروش نقدی ایران خودرو

فروش اقساطی ایران خودرو

ثبت نام پیش فروش ایران خودرو

ماجرای فروش کالاهای ایران خودرو به موریتانی!

تعداد خودروهای ناقص ایران خودرو به زودی به صفر می‌رسد

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

5 دیدگاه ها برای "جزئیات 3 محصول جدید ایران خودرو"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مستر شیرون
مهمان

چه شود این گیربکس اتومات…. و پژو ۳۰۱ کاملا داخلی و همچنین ۲۰۷ سقف شیشه ای…..
ماهمینجوری از صب تا شب نمایندگی هستیم برا رفع اشکال خودروی صفر دنده ای
حالا اینا میخوان با راه اندازی خط اتومات کاری کنن که ملت شبا تا صب نمایندگی باشن
شما شیشه بالابر خوب بزار برا ماشینات ما دنده اتومات نمیخوایم
شما همون آشغالای قبلی رو با کیفیت تر بساز ،ما قول میدیم که دنده اتومات و شقف شیشه ای نخوایم
هرکی از ایران خودرو و سایپا ماشین صفر گرفته میدونه من چی میگم….
پیر شدیم از بس رفتیم نمایندگی

مرتضی
مهمان

سلام برخی از این موارد آپشن است نه محصول جدید مثلا دنا پلاس با دنده اتوماتیک فقط یک آپشن دنده اتوماتیک به آن اضافه شده است و اگر این طور بود وقتی سانروف و آنتن کوسه ای و داشبورد مخفی دنا پلاس را حذف کردند باید دنای معمولی می شد با بدنه خط دار پس چرا به قیمت دنا پلاس می فروشند

داریوش رحیمیان
مهمان

اگه مردم میفهمیدن الان اینجا از حرصمون کامنت نمیذاشتیم دوست من 🙂

مجتبی
مهمان

بابا بقرآن ماکه دیگه دوست نداریم شماچیزیوتولید کنید.تعطیلش کنیدبزارین حداقل خیابونا ازماشیناتو ن کم بشه یکم خارجی بیشتر بشه

محمد امین
مهمان

سه محصول جدید، سه آشغال جدید