خط تولید پراید باید متوقف شود

سه شنبه 12 شهریور 98 ساعت 15:45
خط تولید پراید باید متوقف شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه پژو ۳۰۱ به بازار تا پایان سال خبر داد و گفت: نمی‌توان زمان‌بندی دقیقی برای توقف خط تولید پراید اعلام کرد ولی براساس برنامه‌های موجود باید خط تولید این خودرو متوقف شود.

رضا رحمانی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت بازار گفت: اقدامات انجام گرفته و اخذ سیاست‌های مناسب منجر به آرامش بازار شده است و شرایط بهتر هم می‌شود، در واقع هم اکنون شوک ناشی از تحریم تخلیه شده و بازار به ثبات نسبی رسیده است؛ شرایط بازار بهتر از وضعیت کنونی می‌شود.

وی در خصوص برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تنظیم بازار خودرو افزود: حفظ تولید موجود و افزایش میزان آن و در نتیجه عرضه بیشتر خودرو به بازار، شرایط را بهبود می‌بخشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: تعهدات خودروسازان روز به روز در حال کاهش است چون که این شرکت‌ها مکلف بودند ۸۰ درصد تولیدات خود را در قالب عمل به تعهدات به مردم تحویل دهند.

تعهدات خودروسازان تا انتهای سال صفر می‌شود

رحمانی اضافه کرد: بر اساس گزارش‌های ارائه شده، تعهدات خودروسازان روز به روز کاهش می‌یابد و این شرکت‌ها تا انتهای سال به تمام تعهدات خود عمل می‌کنند در نتیجه تعهدات خودروسازان صفر شده که این امر باعث کاهش قیمت چهارچرخ‌ها در بازار می‌شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم در جواب به پرسشی مبنی بر اینکه تولید ۳ محصول جدید ایران خودرو که تا پایان سال باید به بازار عرضه شوند در چه مرحله‌ای قرار دارد؟ توضیح داد: مقرر است ایران خودرو بسته‌ای برای تعمیق ساخت داخل و رفع تعهدات پیگیری کند که یکی از برنامه‌های این بسته ارائه محصولات جدید و متوقف شدن خط تولید خودروهای قدیمی است.

دنا اتوماتیک تا انتهای سال تولید می‌شود

وی ادامه داد: ایران خودرو ۳ محصول جدید که دو محصول آن کاملاً جدید است، در دست تولید دارد و سومین محصول هم تولید دنا اتوماتیک است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جواب به این سؤال که پژو ۳۰۱ تا پایان سال به بازار راهی می‌شود؟ گفت: بله؛ یکی از برنامه‌ها عرضه پژو ۳۰۱ به بازار تا پایان سال است.

رحمانی در خصوص توقف خط تولید پراید تصریح کرد: براساس برنامه خودروسازان، خط تولید خودروهای قدیمی باید متوقف شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: نمی‌توان زمان‌بندی دقیقی برای توقف خط تولید پراید اعلام کرد ولی براساس برنامه‌های موجود باید خط تولید این خودرو متوقف شود.

خانه ملت

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar