سایپا اولین مدل پلت فرم SP100 را به زودی رونمایی می‌کند

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
سایپا اولین مدل پلت فرم SP100 را به زودی رونمایی می‌کند

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: اولین خودروی بر اساس پلت فرم SP100 به دست کمپانی خودروسازی سایپا به زودی رونمایی خواهد شد.

محسن جهرودی اظهارکرد: بر پایه برنامه ریزی‌های انجام گرفته از طرف شرکت سایپا، این خودرو که در حال طی کردن مراحل ساخت است، در سال جاری معرفی خواهد شد.

به گفته مدیرعامل شرکت سایپا این خودرو در زمان معرفی، برخوردار از پیشرفته‌ترین امکانات و قابلیت‌های روز خواهد بود و می‌تواند با خودروهای خارجی هم رده خود در بازار کشور از هر نظر رقابت کند.

وی در خصوص نام این خودرو هم گفت: مطابق با رویکرد شرکت سایپا، برای این خودروی ایرانی که نمادی از قدرتمندی و دانش مهندسان و جوانان ایران است، یک نام ایرانی انتخاب خواهد شد.

مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا افزود: شرکت سایپا به موازات تولید خودرو با مشارکت شرکای تجاری خارجی خود، سرمایه گذاری در خصوص طراحی و ساخت پلت فرم‌های داخلی را با جدیت ادامه خواهد داد و در آینده چند خودرو مبتنی بر این پلت فرم‌ها را در رده‌ها و کلاس‌های مختلف تولید و عرضه خواهد کرد.

جهرودی تصریح کرد: سیاست مجموعه سایپا در آینده، ادامه تلاش برای توسعه سبد محصول و معرفی خودروهای گوناگون برای پاسخ گویی به نیازهای موجود در بازار است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با ذکر این که پلت فرم SP100 اولین تجربه صنعت خودروسازی کشور در خصوص ساخت پلت فرم‌های خودرویی است افزود: با پایان ساخت اولین خودروی ایرانی مبتنی بر یک پلت فرم طراحی شده در کشور، شرکت خودروسازی سایپا به عنوان اولین خودروساز ایران، چرخه ساخت یک خودرو را از طراحی اولیه تا ساخت نهایی تکمیل خواهد کرد.

لازم به ذکر است که مراحل طراحی و ساخت پلت فرم SP100 در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا اجرا شده و در آن، کارشناسان و متخصصان داخلی با استفاده از ظرفیت‌های موجود در ایران و نیازسنجی‌های بازار کشور، اقدام به طراحی و ساخت این پلت فرم کرده‌اند.

بنابر اظهار صاحب نظران صنعت خودرو پلت فرم SP100، یک مگاپلت فرم مدرن محسوب می‌شود و سایپا را قادر خواهد ساخت تا خودروهای متنوعی در کلاس‌های مختلف مانند سدان، هاچ‌بک، کراس اوورو CUV را با تکیه بر آن تولید کند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar