طراحی لامبورگینی ایرانی یک شاهکار در صنعت خودروسازی است

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
طراحی لامبورگینی ایرانی یک شاهکار در صنعت خودروسازی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی ضمن تقدیر از زحمات گروه طراحی لامبورگینی ایرانی گفت: طراحی لامبورگینی ایرانی سرآغاز اتفاقات بزرگ در صنعت خودروسازی است

علی جهانگیری در نشست با طراح و سرپرست گروه طراحی لامبورگینی ایرانی اظهار کرد: امروز باید تبریز و ایران به خود ببالد که چنین جوانانی باانگیزه و بامهارت دست به کارهای بزرگ می‌زنند و این برای تمام ایرانیان غرورآفرین است.

وی ادامه داد: ما در همه مراحل اداری و ثبت این اقدام بزرگ در کنار این گروه خواهیم بود، همیشه طی تاریخ ایده‌های نابی مطرح‌شده‌اند ولی وقتی گرفتار پروسه‌های طولانی می‌شوند، خسته شده و ایده‌های ناب هم به فراموشی سپرده می‌شود ولی ما برای به سرانجام رسیدن این اقدام بزرگ در کنار شما خواهیم بود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی ضمن دعوت از این مجموعه برای حضور در نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی گفت: در کنار زون تخصصی خودرو و قطعه سازی مکان مناسبی را در دست شما قرار می‌دهیم تا خودروی خود را به نمایش بگذارید و در ادامه مسیر هم در بحث ثبت پتنت مشاوره‌ها و همراهی‌های موردنیاز از شما انجام می‌گیرد.

جهانگیری حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان را از برنامه‌های خاص دولت نام برد و افزود: این حمایت‌ها بدون تردید با طی مراحل قانونی می‌تواند در خصوص طرح حاضر هم عملیاتی شود و در این بین همکاری و تعامل ۲۶ نفر متخصص در کنار یکدیگر اقدام قابل تقدیری است که ما این موضوع را هم موردتوجه قرار خواهیم داد.

وی توسعه صنعت خودروسازی را از برنامه‌های کلان استان نام برد و گفت: طی کردن مراحل اداری این موضوع همیشه طولانی است و استانداردهای گوناگونی را طلب می‌کند که امیدواریم شما هم با همان انگیزه اولیه در این مسیر قدم بردارید.

مسعود مرادی طراح و سرپرست گروه طراحی لامبورگینی ایرانی با اشاره به این‌که جرقه اولیه این کار چهار سال پیش زده شده است، گفت: جرقه اولیه این کار چهار سال پیش زده شد و طراحی و مدل‌سازی اولیه را به تنهایی پیش بردم تا این که کار به مراحل حساس‌تر رسید و در آخر با یک گروه ۲۶ نفره توانستیم به نتیجه نهایی دست‌یابیم.

وی ادامه داد: در وهله اول خودرو را به طور کاملاً دیجیتالی طراحی کردیم و بعد در بخش مدل سازی مدل چوبی را با ظرافت تمام به نتیجه رساندیم و بعد از طی این مراحل از کارگاه مدل سازی به کارگاه ساخت و تولید منتقل شدیم و این بار کار وارد مرحله جدیدی شد.

مرادی با اشاره به ویژگی‌های فنی این خودرو، افزود: خودرو ۳۰۶ اسب بخار قدرت، ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت سرعت، ۶ سیلندر ۳.۸ لیتری، جعبه دنده ۶ سرعتِ، سیستم پایداری به روز، ۴۷۱ سانتی‌متر طول، ۲۶۰ سانتی‌متر عرض و ۱۱۴ سانتی‌متر ارتفاع دارد.

رئیس هیئت مدیره انجمن خودرو و قطعه‌سازی آذربایجان شرقی هم در این رابطه گفت: طراحی لامبورگینی ایرانی یک شاهکار در صنعت خودروسازی است.

یونس پایدار افزود: بسیار خرسندیم که امروز همشهریان ما کارهایی خلق می‌کنند که قابل‌تحسین است.

وی ادامه داد: این‌که گروه حاضر توانسته است به صورت فضایی و نکته به نکته تمام محاسبات را درست انجام دهد و با سنجش دقیق اقدام کند بسیار اقدام بزرگی است.

وی همچنین از حمایت‌های هیئت مدیره انجمن خودرو و قطعه‌سازی از مجموعه حاضر خبر می‌دهد و می‌افزاید: از امروز آقای مسعود مرادی به‌عنوان عضو افتخاری انجمن خودرو و قطعه سازی معرفی می‌شود و ما در سفر پیش روی خود به اتریش که در مورد خودروسازی خواهد بود تمایل داریم تا در کنار این جوان خوش ذوق و مبتکر باشیم.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar