مدارک لازم برای احراز محل سکونت مالکان خودروها اعلام شد

یکشنبه 28 بهمن 97 ساعت 11:55
مدارک لازم برای احراز محل سکونت مالکان خودروها اعلام شد

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا مدارک لازم برای احراز محل سکونت مالکان خودروها را اعلام کرد.

سرهنگ علی محمدی با اشاره به بعضی مشکلات مراجعان به مراکز نقل و انتقال خودروها در کشور گفت: برابر دستورالعمل صادره ارائه یکی از مدارک زیر شامل سند مالکیت منزل مسکونی به نام مالک وسیله نقلیه، سند اجاره منزل مسکونی به نام مالک وسیله نقلیه و جواز کسب معتبر به نام مالک وسیله نقلیه برای احراز محل سکونت الزامی است.

وی افزود: آن دسته از متقاضیانی که این مدارک را ندارند، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان با ذکر آدرس محل سکونت والدین که به تأیید آموزش و پرورش منطقه رسیده باشد، ارائه معرفی نامه از محل خدمت (ویژه کارکنان دولت و نیروهای مسلح) با ذکر آدرس محل سکونت کارکنان مزبور از دیگر مدارک برای احراز محل سکونتشان است.

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا با اشاره به این که متقاضیانی که مدعی هستند با پدر و مادر خود زندگی می‌کنند، ارائه سند استیجاری یا ملکی به نام پدر یا مادرشان الزامی است افزود: مالکانی که منزلشان به نام همسرشان است می‌توانند با ارائه این سند نسبت به احراز محل سکونت خود اقدام کنند.

به گفته وی افرادی که هیچکدام از این مدارک را ندارند بر اساس محل صدور شناسنامه پلاک وسیله نقلیه دریافت می‌کنند.

وی در مورد صدور پلاک وسیله نقلیه برای سازمان‌ها، کارخانجات و شرکت‌ها هم گفت: این دسته از متقاضیان ارائه اساسنامه و روزنامه رسمی که حداکثر ۲ سال از تاریخ ثبت آن در روزنامه گذشته باشد الزامی است و پلاک بر اساس شهرستان محل ثبت شرکت با ذکر آدرس دقیق محل فعالیت صادر می‌شود.

محمدی تصریح کرد: برای این متقاضیان در صورتی که دارای شعبه و یا دفتر در دیگر شهرها (به غیر از شهری که سازمان، کارخانه و یا شرکت در آنجا به ثبت رسیده است) باشند، بر اساس مندرجات اساسنامه و روزنامه رسمی آنها با ذکر آدرس دقیق محل شعبه پلاک مالکیت وسیله نقلیه صادر می‌شود.

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا با اشاره به این که دفترچه تأمین اجتماعی معتبر مربوط به شهرستان محل محل اخذ کد پلاک از دیگر مدارک احراز محل سکونت یا فعالیت مالکان است افزود: در صورت عدم احراز محل سکونت با ارائه مدارک فوق، ارائه مدارک تکمیلی شامل اصل فیش آب یا برق یا گاز به تاریخ روز الزامی است.

وی تصریح کرد: برای ساکنین شهرها و روستاهای مرزی که در زمان جنگ تحمیلی به شهرهای دیگر نقل مکان کرده‌اند و دارای محل تولد و صدور شناسنامه مغایر با والدین خود می‌باشند، ارائه خدمات شماره‌گذاری با ارائه تأییدیه ممهور به مهر شورای محل یا روستا انجام می‌گیرد.

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا یادآوری کرد: در صورت ارائه دیگر مدارک توسط متقاضی نظیر فروشنامه منزل مسکونی مربوط به زمین‌های اوقافی روستایی که به تأیید شورای اسلامی محل رسیده، نامه‌های رسمی از ادارات عشایر و امور روستایی سازمان جهادکشاورزی (عشایر) و ... ارائه خدمات تنها در صورت احراز محل سکونت با نظر مدیر فنی انجام می‌شود.

عصر ایران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "مدارک لازم برای احراز محل سکونت مالکان خودروها اعلام شد"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
سعید
مهمان

ما که همه مدارک ها رو تکمیل کردیم دو هفته طول کشیده واسه تعویض پلاک ماشین صفر کیلومتر بعد از ۱۴ روز تازه فهمیدن که محل سکونت مغایرت داره ما هم که از نمایندگی پرسسدیم گفتن آدرس رو درست تایپ کردن حالا مشکل از کجاس نمیدونیم