روش حل مشکل طرح فروش یکپارچه خودرو

یکشنبه 29 خرداد 01 ساعت 09:16
روش حل مشکل طرح فروش یکپارچه خودرو

فروش از مسیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به‌نوعی با مخالفت ضمنی خودروسازان روبرو شد، هر چند دو خودروساز بزرگ کشور به صورت علنی نسبت به این تصمیم واکنش خاصی نشان ندادند.

اما هر گاه رسانه‌ها از روابط‌عمومی‌های ایران‌خودرو و سایپا پیگیر اخبار روند عرضه محصولات در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو می‌شدند، تنها این پاسخ را می‌شنیدند که خودروسازان در جریان نیستند و اخبار قرعه‌کشی تنها باید از وزارت صمت پیگیری شود. در شرایطی خودروسازان از نحوه عرضه، نوع طرح‌های فروش و زمان قرعه‌کشی اظهار بی‌اطلاعی می‌کردند که پیش‌تر زمانی که مسوول برگزاری طرح‌های فروش محصولات تولیدی خود بودند، به صورت دقیق نسبت به موارد یادشده اطلاع‌رسانی می‌کردند.

اما چالشی که در ارتباط با اعلام اسامی منتخبان اصلی و ذخیره به وجود آمد، نشان می‌دهد که عدم‌همکاری خودروسازان از یک طرف و دخیل نکردن آنها در اجرای طرح‌های فروش از مسیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از طرف دیگر، می‌تواند روند عرضه را با اختلالاتی همراه کند. بنابراین چنانچه سیاستگذار خودرویی قصد داشته باشد دومین مرحله فروش از مسیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو را کلید بزند، بهتر است بیش از فراهم کردن سازوکار آن نسبت به جلب مشارکت خودروسازان اقدام کند تا از بروز ناهماهنگی‌های مشابه مرحله اول عرضه خودرو در این سامانه جلوگیری شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar