ورود کرونا به خودروسازی ایران؟

دوشنبه 5 اسفند 98 ساعت 00:55
ورود کرونا به خودروسازی ایران؟

با ورود ویروس کرونا به کشور و تأیید رسمی ابتلا و مرگ چند نفر از شهروندان، خیلی از همایش‌ها، سینماها، دانشگاه‌ها و مدارس تعطیل شده‌اند، با این حال فعلاً خبری از توقف تولید در واحدهای صنعتی به خصوص خودروسازی و قطعه‌سازی نیست.

کرونا که برای نخستین بار در اواخر سال 2019 میلادی در چین شیوع پیدا کرد، جدا از گرفتار کردن ده‌ها هزار نفر و کشتن بالغ بر دو هزار و 300 نفر تا به امروز، خیلی از واحدهای تولیدی در این کشور را هم به تعطیلی کشاند. از خطوط تولید غول‌های فناوری و دیجیتال گرفته تا خودروسازان و قطعه‌سازان، همه کم و بیش گرفتار ویروس کرونا شدند و فعالیت‌شان به طور مقطعی به حالت تعلیق درآمد. مرکز شیوع این ویروس، ووهان چین بود، شهری که خیلی از خودروسازان و قطعه‌سازان جهان و البته خود چین در آن پایگاه تولیدی دارند. از همین رو اکثر خودروسازان و قطعه‌سازان، واحدهای تولیدی خود را تعطیل کردند تا از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری شود. با وجود آنکه تعطیلی موقت صنایع خودرو و قطعه در ووهان، برای چینی‌ها و برندهای خارجی بسیار گران تمام شد، اما آنها در توقف تولید تردید نکردند تا سلامتی و جان افراد کمتری به خطر بیفتد. به هر حال ازآنجاکه خطوط تولید فضاهایی سربسته هستند و تجمع و ارتباط افراد با یکدیگر کم نیست، می‌تواند موجب شیوع بیشتر ویروس کرونا شود، بنابراین یکی از دلایل احتمالی برای تعطیلی موقت آنها، همین موضوع است. از طرف دیگر، تعطیلی خطوط تولید به خودی خود موجب می‌شود رفت و آمدها محدود و در نتیجه، از گستردگی شیوع ویروس کاسته شود.

کرونا اما پس از مدت‌ها تأیید و تکذیب، بالاخره به ایران هم رسید و بنابر آمار رسمی اعلام شده از طرف وزارت بهداشت (تا لحظه تنظیم این خبر)، 43 نفر مبتلا و هشت قربانی را از خود به جا گذاشته است. متخصصان عقیده دارند این ویروس به اندازه آنفلوآنزا کشنده نبوده و کم خطرتر به حساب می‌آید، اما مشکل اصلی‌اش سرعت بالای انتقال و شیوع آن است. به همین خاطر، خیلی از همایش‌ها، سینماها، دانشگاه‌ها، مدارس و جلسات اداری در کشور لغو و تعطیل و حتی قرار است رویدادهای ورزشی هم بدون تماشاگر برگزار شوند. این تمهیدات برای آن است که از شیوع کرونا کاسته و به تدریج مهار شود. این در حالی است که فعلاً خبری از توقف تولید در واحدهای صنعتی از جمله خطوط تولید خودروسازان و قطعه‌سازان (مانند آنچه در چین رخ داد) نیست.

بنابر اطلاعیه‌های رسمی، دانشگاه‌های بعضی مناطق کشور از جمله تهران، البرز، قزوین و اصفهان تعطیل شده‌اند که نشان از اقدام مسوولان برای جلوگیری از شیوع کرونا در این استان‌ها دارد. در این بین، تهران به‌عنوان قطب خودروسازی کشور شناخته می‌شود و پایگاه تولید اصلی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در «جاده مخصوص» قرار دارد، ضمن آنکه برخی شرکت‌های بخش خصوصی هم در پایتخت دارای خط تولید هستند. همچنین واحدهای تولیدی زیادی از قطعه‌سازان بزرگ کشور هم در تهران و البرز قرار گرفته، ضمن آنکه قزوین و اصفهان جزو تامین‌کنندگان اصلی قطعات خودرو به شمار می‌روند. حال این سؤال ایجاد شده که آیا شبیه آنچه در چین اتفاق افتاد، در خودروسازی و قطعه‌سازی کشور هم رخ می‌دهد؟ آیا برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، فعالیت در خطوط تولید خودروسازان و قطعه‌سازان در مناطق تهران، البرز، قزوین، اصفهان و دیگر شهرهای دارای پایگاه تولیدی، موقتاً لغو خواهد شد؟ تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ خبری مبنی بر تعطیلی واحدهای صنعتی به ویژه خطوط تولید خودروسازان و قطعه‌سازان منتشر نشده و باید منتظر ماند و دید در روزهای آتی و با توجه به گسترش یا کنترل جولان کرونا، چه تصمیمی در این مورد اخذ می‌شود.

دنیای اقتصاد

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar