پیش فروش خودرو بدون مجوز غیر قانونی است

یکشنبه 30 دی 97 ساعت 10:23
پیش فروش خودرو بدون مجوز غیر قانونی است

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت اعلام‌کرد: پیش فروش خودرو بدون مجوز وزارت صنعت، معدن وتجارت غیر قانونی است و مردم از تأیید شرکت‌های مجوز دار اطمینان حاصل کنید.

فرشاد مقیمی با تاکید بر اجرای ضوابط و مقررات پیش فروش خودرو، از مردم خواست به منظور پیشگیری از هرگونه سواستفاده مالی شرکت‌های فاقد مجوز، پیش از سرمایه‌گذاری برای پیش فروش خودرو شرایط شرکتهای اعلام کننده را بررسی نمایند.

وی با اشاره به دستورالعمل ماده ۵ آیین نامه اجرایی قانون حمایت حقوق مصرف‌کنندگان خودرو و ابلاغیه‌های گذشته وزارت صمت تصریح کرد: کلیه گروه‌های تولید کننده خودرو و نمایندگی شرکت‌های خارجی مجاز، از اقدام به پیش فروش خودرو پیش از اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن وتجارت خودداری کنند.

معاون صنایع وزیرصنعت، معدن وتجارت یادآوری کرد: شرکت‌های دارای مجوز موظفند عملکرد پیش فروش خودرو را به طور هفتگی به معاونت صنایع و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام کنند.

مقیمی تصریح کرد: شرکت‌ها موظفند ضمن رعایت سقف مجاز به پیش فروش از هرگونه ایجاد تعهد خارج از مجوز مربوطه امتناع نموده و نسبت به ارائه دسترسی برخط به سامانه فروش به سازمان حمایت مصرف کنندگان وتولید کنندگان به عنوان دستگاه نظارتی جهت کنترل این آمار اقدام نمایند.

لازم به ذکر است چندی پیش دادستان عمومی و انقلاب تهران در مورد فراخوان‌های پیش فروش خودرو هشدار داده و اعلام کرده بود: هشدار دادستانی تهران مربوط به آگهی‌های پیش فروش از طرف گروه‌های خودروسازی معتبر و دولتی نظیر ایران خودرو و سایپا نمی‌باشند بلکه منظور شرکت‌های موهومی است که مردم را با پیش فروش فریب می‌دهند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar