۱ هزار کانتینر قطعات خودرو به زودی ترخیص خواهند شد

شنبه 24 فروردین 98 ساعت 14:14
1 هزار کانتینر قطعات خودرو به زودی ترخیص خواهند شد

مدیرکل گمرک چابهار گفت: از ۳ هزار کانتینر قطعات خودرویی که در این گمرک دپو شده بود، یکهزار کانتینر در گمرک باقی است که حداکثر تا ۲ یا ۳ هفته آتی ترخیص می‌شود.

عزیزالله شمس در خصوص ترخیص یکهزار کانتینر قطعات خودروی باقی مانده در گمرک چابهار، اظهار داشت: در گمرک چابهار بیش از ۳ هزار کانتینر قطعات خودرو دپو شده بود که اواخر سال اخیر پس از اینکه هشدار لازم مبنی بر امکان متروکه شدن این کالاها را دادیم، ۲ هزار کانتینر ترخیص و به صنعت خودروسازی کشور تحویل شد.

مدیرکل گمرک چابهار افزود: قرار بود یکهزار کانتینر باقی مانده هم در طول فروردین ماه سال جاری ترخیص شود که به خاطر بعضی مشکلات جزئی، ترخیص این کالاها حداکثر تا ۲ یا ۳ هفته آتی انجام می‌شود.

وی با ذکر اینکه مشکلی در ترخیص قطعات خودرو وجود ندارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر در فصل برداشت هندوانه در چابهار قرار داریم، کامیون‌های حمل و نقل در حال انتقال محصول هندوانه هستند و به همین خاطر، تنها مشکل پیش روی ترخیص باقیمانده قطعات خودرو، مربوط به حمل و نقل است.

شمس همچنین در خصوص اینکه آیا کالای دیگری در گمرک چابهار دپو شده است یا خیر؟ گفت: هم اکنون کالای دپو شده نداریم؛ چون که طبق دستور رئیس کل گمرک به ویژه در خصوص کالاهای اساسی مانند برنج و گوشت نباید هیچ گونه مشکلی در ترخیص این اقلام وجود داشته باشد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar