۱۰ خودروی داخلی با کمترین میزان افت قیمت

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:37
10 خودروی داخلی با کمترین میزان افت قیمت

خیلی از کسانی که قصد خرید خودرو دارند، به دلیل افت قیمتی که مدل‌های صفر کیلومتر پس از خرید پیدا می‌کنند، معمولاً دور خرید خودروهای صفر را خط می‌کشند. این موضوع در همه جای دنیا صدق می‌کند و فقط مختص بازار ایران نیست.

ولی در این بین، خودروهایی وجود دارند که افت قیمت آن‌ها پس از خرید مدل صفر کیلومتر خیلی زیاد نیست. برای بسیاری از خریداران، شاید این موضوع می‌تواند بسیار پر اهمیت‌تر از خیلی چیزهای حتی فنی خودرو هم باشد.

با ما همراه شوید تا در این مطلب ۱۰ خودروی ایرانی برتر که کم‌ترین افت قیمت را پس از یک سال کارکرد دارند به شما معرفی کنیم. باید این نکته را ذکر کنیم که این مطلب بر اساس دو پارامتر قیمت مدل صفر کیلومتر و قیمت مدل یک ساله با ۲۰ هزار کیلومتر کارکرد محاسبه و آماده شده است. مدل‌های مورد بررسی کاملاً سالم و بدون رنگ بوده‌اند و ما تلاش کرده‌ایم تا میانگین قیمت خودروها را با بررسی نمونه‌های مختلف اینجا اعلام کنیم؛ هرچند، ممکن است کمی اختلاف قیمت میان آن چه که اینجا می‌بینید و بازار وجود داشته باشد.

۱۰ – رنو ساندرو اتومات

افت قیمت: ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

در مورد رنو ساندرو خیلی نوشته‌ایم، مزایا و معایب آن را برای شما بررسی کرده‌ایم و دیگر خیلی به ارائه توضیح در مورد آن نمی‌خواهیم بپردازیم. ساندرو از یک موتور ۱.۶ لیتری با ۱۰۵ اسب بخار نیرو و ۱۴۰ نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد. در این لیست، ساندرو اتومات بدترین عملکرد را بین ده خودروی ایرانی بازار داشت و در شرایطی که نمونه‌های صفر کیلومتر آن در بازار امروز اول اردیبهشت به ۶۰ میلیون تومان هم رسیده، مدل‌های دست دوم آن با حدوداً ۲۰ هزار کیلومتر کارکرد را بین ۵۴ تا ۵۵ میلیون تومان می‌توانید هم اکنون بخرید.

۹ – پژو ۲۰۶ تیپ ۲

افت قیمت: ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

۲۰۶ همواره یکی از خودروهای خوب بازار ایران بوده و توانسته جایگاه خوبی برای خود در میان خانواده‌های ایرانی دست و پا کند. این خودرو به عنوان یک هاچ بک جمع و جور، از یک موتور ۱.۴ لیتری ۴ سیلندر خطی با ۷۵ اسب بخار نیرو و ۱۱۱ نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد. مصرف سوخت ترکیبی کم این خودرو که حدوداً معادل ۶.۶ لیتر به ازای هر صد کیلومتر است آن را به یکی از مدل‌های محبوب بازار تبدیل کرده است. در بازار امروز، قیمت مدل صفر این خودرو در بازار حدوداً ۳۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده و مدل دست دوم با حدوداً ۲۰ هزار کارکرد آن را به قیمت ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌توان خریداری کرد.

۸ – پژو ۲۰۷i اتومات

افت قیمت: ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

۲۰۷i بعد از یک وقفه چند ساله دوباره به بازار ایران بازگشته و توانسته فروش خوبی را برای خود دست و پا کند. این خودرو که طراحی زیبایی داشته و از یک موتور ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ با ۱۰۵ اسب بخار نیرو و ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند، مصرف سوخت ترکیبی معادل ۶.۴ لیتر به ازای هر صد کیلومتر دارد. قیمت صفر این خودرو در بازار امروز تهران تا ۵۷ میلیون تومان هم می‌رسد و این در حالی است که قیمت مدل دست دو با حدوداً ۲۰ هزار کارکرد این خودرو برابر با ۵۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

۷ – پژو ۲۰۶ تیپ ۵

افت قیمت: ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

۲۰۶ تیپ ۵ یکی از خودروهای خوب بازار در سگمنت مدل‌های کامپکت محسوب می‌شود و فروش خوبی در بازار دارد. اگر یک پژو ۲۰۶ تیپ دارید، از این لحاظ که هر لحظه اراده کنید این خودرو خریدار خواهد داشت خیالتان فوق العاده راحت خواهد بود. ۲۰۶ تیپ ۵ از یک موتور ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ با ۱۱۰ اسب بخار نیرو و ۱۴۷ نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد. مصرف سوخت آن هم برابر با ۲۰۷ و معادل ۶.۴ لیتر به ازای هر صد کیلومتر ترکیبی است. قیمت مدل صفر این خودرو در بازار حدوداً ۴۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌باشد و مدل دست دو با ۲۰ هزار کارکرد تیپ ۵ را به قیمت حدوداً ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌توان خرید.

۶ - تندر ۹۰

افت قیمت: ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

تندر ۹۰ نیازی به معرفی ندارد، خودرویی با سابقه بیش از ۱۰ سال در بازار ایران که توانسته با توجه به کیفیت خوبی که دارد، جایگاه خوبی نزد خانواده‌های ایرانی و همچنین در سگمنت سدان های کامپکت برای خود در بازار دست و پا کند. تندر ۹۰ از یک موتور ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپ با ۱۰۵ اسب بخار نیرو و ۱۴۸ نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد و به ازای هر صد کیلومتر به طور میانگین، ۸.۴ لیتر مصرف بنزین دارد. در بازار امروز قیمت مدل E2 صفر کیلومتر این خودرو حدوداً ۴۴ میلیون و ۸۰۰ تا ۴۵ میلیون و ۸۰۰، بسته به این که ساخت ایران خودرو باشد یا پارس خودرو متفاوت است؛ مدل دست دوم این خودرو را هم اکنون با حدوداً ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌توان خریداری کرد.

۵ – دانگ فنگ اچ سی کراس

افت قیمت: ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

حضور یک چینی در چنین رتبه‌ای شاید باورش برای خیلی‌ها سخت باشد، ولی این اتفاق افتاده و اچ سی کراس از لحاظ افت قیمت، عملکرد نسبتاً خوبی دارد. دانگ فنگ اچ سی کراس از یک موتور ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ با ۱۰۵ اسب بخار نیرو و ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند و مصرف سوخت آن معادل ۶.۶ لیتر به ازای هر صد کیلومتر است. قیمت فروش مدل صفر کیلومتر این خودرو در بازار امروز تا ۴۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم رسیده است. مدل دست دو با ۲۰ هزار کارکرد اچ سی کراس را ۴۷ میلیون تومان می‌توانید بخرید.

۴ – پژو پارس

افت قیمت: ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

پژو پارس را شاید بتوان کسی در ایران نیست که نشناسد. این خودرو که در واقع مدل فیس لیفت پژو ۴۰۵ محسوب می‌شد سال‌هاست در بازار کشورمان و در میان خانواده‌های ایرانی حضور دارد. پژو پارس سال از یک موتور ۴ سیلندر ۱.۸ لیتری با ۹۷ اسب بخار نیرو و ۱۵۵ نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد و مصرف ترکیبی آن حدوداً ۹.۱ لیتر به ازای هر صد کیلومتر است. مدل صفر کیلومتر پژو پارس سال در بازار به قیمت حدوداً ۴۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود و قیمت مدل دست دو با ۲۰ هزار کارکرد تقریباً معادل ۳۸ میلیون تومان است.

۳ – دنا

افت قیمت: ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

دنا که در واقع نسخه فیس لیفت سمند می‌باشد، یکی از جدیدترین محصولات ایران خودرو برای بازار ایران محسوب می‌شود. این خودرو می‌توان گفت یکی از معدود خودروهای با طراحی زیبای ایرانی است و مشخصات فنی و همچنین امکانات و تجهیزات نسبتاً خوبی هم دارد. دنا از یک موتور ۱.۷ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ با ۱۱۴ اسب بخار نیرو و ۱۵۵ نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد و مصرف سوختی ترکیبی آن برابر با ۷.۹ لیتر به ازای هر صد کیلومتر است. دنا صفر در بازار امروز به قیمت میانگین ۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله می‌شود و یک مدل دست دوم با ۲۰ هزار کارکرد قیمتی برابر با ۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد.

۲ – رانا

افت قیمت: ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

رانا را می‌توان فیس لیفت پژو ۲۰۶ صندوق دار دانست، خودرویی که روی همان پلت فرو ساخته شده و یکی از مخلوقات طراحان بی ذوق ایران خودروست و چند سالی می‌شود در بازار کشورمان توانسته فروش نسبتاً خوبی را به خود اختصاص دهد. این خودرو از یک پیشرانه ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ با ۱۰۵ اسب بخار نیرو و ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد. مصرف سوخت این خودرو به صورت ترکیبی ۶.۹ لیتر به ازای هر صد کیلومتر است. رانا در بازار فعلی به طور میانگین ۳۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارد و مدل دست دوی آن را با شرایطی که ذکر کردیم، به قیمت ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار می‌توان یافت.

۱ – پراید

اختلاف قیمت: ۲ میلیون تومان

بالاخره نوبتی هم که باشد، نوبت خودنمایی پراید است. خودروی افسانه‌ای صنعت خودروی ایران که تا قرن‌ها در مورد آن خواهند نوشت و نقل قول خواهند کرد! از آن جایی که کسی در ایران نیست که پراید را نشناسد، بی خیال بخش معرفی آن می‌شویم و مستقیم می‌رویم سر اصل مطلب. پراید ۱۳۱ از یک موتور ۱.۳ لیتری ۴ سیلندر با ۶۳ اسب بخار نیرو و ۱۰۳ نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد و مصرف سوختی معادل با ۷ لیتر به ازای هر صد کیلومتر دارد. پراید اگر چه در این لیست ضعیف‌ترین خودرو لقب گرفته، ولی توانسته خود را به عنوان بهترین خودرو از نظر افت قیمت هم مطرح کند. قیمت پراید ۱۳۱ صفر در بازار تقریباً ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و مدل دست دوم آن را با ۲۰ هزار کارکرد به قیمت ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌توان خریداری کرد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

35 دیدگاه ها برای "۱۰ خودروی داخلی با کمترین میزان افت قیمت"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مسعود
مهمان

رانا نسبت به قیمت کمتر و فیس قشنگ ترش نسبت به اس دی و سواری مثل هم گزینه خوبی هست

mohammad
مهمان

۴۰۵ چی ؟؟ slx 405 خوبه ؟

عدالت
مهمان

سلام من بین تندر و دنا موندم

امیر
مهمان

دنا از لحاظ آپشن و زیبایی خیلی سرتره ولی تندر هم ماشین بدی نیست. من اگر بودم دنا را انتخاب می کردم

اکبر
مهمان

اونایی که ناراضی هستن نخرند به همین راحتی

MOHA
مهمان

برادر من یه چی میگی واسه خودت …
من سال ۹۳ راناخریدم ۳۳ تومن ،بعد یه سال با ۱۵۰۰۰ کارکرد و بدون رنگ و خط و خش ۲۹ نمیخریدن…
رو هوا یه چی میگی….قیمت گذاشتن ملاک نیست باید ببینی کسی میخره یانه …منم الان رانا ۹۳ رو میزارم ۳۵ تومن …افت قیمت ۱ تومنی بعد ۴ سال…
یه چی بگید بگنجه

امان
مهمان

تمامش الکیه همه مال ایران‌خودرو هست مشخص که خبرش به نفع ایران‌خودرو تهیه شده اچ سی کراس خیلی اشغال و صاحب اول و آخرش خودتی بعد میگه ۲/۵ افت قیمت دار خیلی خنده دار هست.
همکارم داره یا سال نیست گرفته کسی ازش نمیخره با ۸ زیر قیمت میده

امیر
مهمان

فقط اچ سی کراس عشقه

سعید
مهمان

اقا چرا چرت مینویسی چرا از اخر به اول رفتی تو این دو ساله ساندور اصلا افت قیمت نداشته طرف خریده حالشو برده بعد یک یا دو سال همون قیمتی ک خریده بوده شایدم بیشتر فروخته
بیشترین افو قیمت رو دنا و پرشیا کلا محصولات ایرانخوردوک داشته

محمد
مهمان

خسته نباشید میگم به نویسنده دانشمند و ریاضی دان این مطلب
عزیز من فقط میزان افت قیمت که مهم نیست
مهم نسبت افت قیمت به قیمت کل ماشین هست
مثلا پراید تو یک سال حدود ده درصد قیمتشو از دست میده ولی دنا کمتر از پنج درصد

حمید
مهمان

به نظرم اچ سی کراس بهبهتر باشه