تیونینگ تویوتا پریوس توسط T-Demand

دوشنبه 1 خرداد 02 ساعت 14:25
تیونینگ تویوتا پریوس توسط T-Demand

اکثر افراد معتقدند پنجمین نسل تویوتا پریوس زیباترین نسل تاریخ این خودرو به شمار می‌رود هرچند صرف‌نظر از طراحی باید گفت تیونرهای ژاپنی با پکیج های تیونینگ متنوع به سراغ پریوس جدید رفته‌اند و این بار می‌خواهیم یکی از جذاب‌ترین پروژه‌ها را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

شرکت T-Demand به تازگی پروژه تیونینگ تویوتا پریوس را معرفی کرده است. این تیونر ژاپنی لیست بلندبالایی از بهبودهای سیستم تعلیق از جمله بازوهای بالایی و پایینی جدید، دامپرهای جدید پرو دامپر و… را برای محصول هیبریدی تویوتا تدارک دیده و نکته جالب آنکه تمامی قطعات جدید نصب شده در خودرو ظاهر نارنجی براق دارند و زمانی که به زیر بدنه نگاه کنید آن‌ها را تشخیص خواهید داد.

ماژول سیستم تعلیق بادی جدید نیز باعث می‌شود پریوس به‌طور قابل‌توجهی به زمین نزدیک شود و از این نظر جذابیت بصری بیشتری داشته باشد. اگرچه ارتفاع بیشتر نسخه استاندارد پریوس از سطح زمین برای ترددهای روزمره بهتر است اما طرح آیرودینامیک و چراغ‌های LED تیز باعث می‌شوند محصول تازه‌نفس تویوتا گزینه‌ای ایده آل برای تیونرها باشد.

T-Demand همچنین سیستم ترمز این خودرو را بهبود بخشیده و از دیسک‌های بزرگ‌تر با ابعاد ۳۵۵ یا ۳۸۰ میلی‌متر استفاده کرده و کالیپرهای شش پیستونه را نیز در نظر گرفته است. اگرچه این شرکت اشاره‌ای به بهبود پرفورمنس خودرو نکرده اما قطعاً ترمزهای قوی‌تر به توقف سریع‌تر پریوس کمک شایانی خواهند کرد. قدم بعدی در پروژه تیونینگ تویوتا پریوس به رینگ‌های آن مربوط می‌شود. تیونر یاد شده رینگ‌های جدید را با کمبر منفی زیادی همراه کرده و به ویژه در نسخه سفید رنگ می‌توانیم چنین چیزی را مشاهده کنیم.

شاید خودروهای کف‌خواب با کمبر زیاد باب میل همه نباشند اما طرفداران زیادی در ژاپن دارند. چنین ویژگی‌ای اگرچه قابلیت کاربری روزانه خودروها را محدود کرده و روی هندلینگ و سواری خودرو نیز تأثیر منفی می‌گذارد اما برخی افراد ظاهر چنین خودروهایی را دوست دارند و اهمیتی به نقاط ضعف آن نمی‌دهند. همچنین باید دانست علیرغم اینکه اکثر خریداران تویوتا پریوس به دنبال چنین کیت تیونینگی نیستند اما احتمالاً برخی افراد برای جلب‌توجه بیشتر چنین کاری را انجام خواهند داد. نظر شما چیست؟

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar