۱۶ خودرو محبوب اروپایی در بازار ایران

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
16 خودرو محبوب اروپایی در بازار ایران

نگاهی به عملکرد و میزان فروش ۱۶ خودرو وارداتی یا مونتاژی مدرن بازار کشور در اروپا نشان می‌دهد تازه‌ترین خودرو فولکس در کشور یعنی گلف همچنان پرفروش‌ترین خودرو بازار اروپا است.

به غیر از چند محصول فولکس، خودروهایی از برندهای پژو، رنو، هیوندای و تویوتا نیز در میان ۱۰۰ خودروی برتر اروپا قرار دارند که اینجا آنها را به ترتیب برایتان لیست کرده‌ایم. نکته جالب فهرست موفقیت چشمگیر سیتروئن c3 اولین خودرو پسابرجامی سایپا در کشور است که توانسته در میان ۱۱ خودرو پرفروش بازار اروپا جای گیرد. هنوز هم متقاضیان قاره سبز علاقه زیادی برای خرید خودروهای هاچ بک و سدان های شهری از خود بروز می‌دهند. در عین حال رنو، پژو، تویوتا و فولکس در اروپا نیز از محبوبیت زیادی برخوردارند.

فولکس‌واگن گلف

 

محصول جدید ماموت خودرو با قیمتی ۳۰۰ میلیونی تا اینجای سال ۲۰۱۸ توانسته با رشدی ۱۴.۸ درصدی، بیش از ۱۷۲ هزار دستگاه فروش داشته باشد.

فولکس‌واگن تیگوان

دیگر خودروی شرکت ماموت در کشور ششمین خودرو پرفروش اروپا است و با رشدی ۸ درصدی در سال ۲۰۱۸ توانسته در اروپا در طول ۴ ماه نزدیک به ۹۱ هزار دستگاه فروش داشته باشد.

سیتروئن C3

اولین خودروی پسابرجامی سیتروئن در کشور با قرارگرفتن در رتبه یازدهمین خودرو پرفروش بازار اروپا در ۴ ماهه اول ۲۰۱۸ توانسته در کل ۷۶ هزار دستگاه فروش کند که این اندازه توام با رشدی ۳.۷ درصدی بوده است.

رنو کپچر

سیزدهمین خودروی پرفروش بازار اروپا محبوب‌ترین شاسی بلند کامپکت قاره سبز نیز هست و در ۴ ماهه نخست ۲۰۱۸ با رشدی ۴.۴ درصدی، در کل ۷۴ هزار دستگاه فروش داشته است.

پژو ۲۰۰۸

اولین خودروی پسابرجامی پژو در کشور هفدمین خودروی محبوب اروپایی‌هاست که با فروش ۶۶ هزار دستگاهی، امسال نزدیک به ۴ درصد افت فروش داشته است.

فولکس واگن پاسات

سدان ۴۰۰ میلیونی ماموت توانسته در عصر انقراض سدان‌ها، بیستمین خودرو محبوب مردمان اروپا باشد. کل فروش پاسات در ۱۲۴ روز نخست سال با ۱.۸ درصد رشد نزدیک به ۵۹ هزار دستگاه می‌رسد.

هیوندای توسان

کراس اوور محبوب هیوندای در کشور با قرارگرفتن در رتبه بیست‌وهشتم جدول پرفروش‌ترین‌های اروپا توانسته اندکی بیش از ۵۰ هزار دستگاه در اروپا فروش داشته باشد اگر چه این خودرو امسال را نزولی ۵.۵ درصدی آغاز کرده است.

کیا اسپورتیج

با نزولی ۴.۱ درصدی در میزان فروش، اسپورتیج امسال اندکی بیش از ۴۶ هزار دستگاه در اروپا فروش داشته و سی و سومین خودروی محبوب اروپایی‌هاست.

مینی کوپر S

خودروی ۵۰۰ میلیونی پرشیا خودرو در کشور در رتبه سی‌وهشتم بازار اروپا را در مجموع عملکرد ۴ ماهه اول سال ۲۰۱۸ به دست آورده است. فروش مینی کوپر اس در این مدت بیش از ۴۳ هزار دستگاه فروش داشته است.

تویوتا CH-R

شاسی بلند ساب کامپکت و جذاب تویوتا تا اینجای سال موفق شده با رشدی ۱۰ درصدی نزدیک به ۴۵ هزار دستگاه فروش داشته و به عنوان سی‌وچهارمین خودروی محبوب اروپایی‌ها از جایگاه مناسبی برخوردار شود.

ب.ام.و X1

کم فروش ترین کراس اوور ب.ام.و در کشور با مجموع فروش ۴۰ هزار دستگاه و افت ۶.۶ درصدی، در رده چهل و سوم فهرست محبوب‌ترین خودروهای بازار اروپا قرار دارد.

هیوندای I20

اولین خودروی پسابرجامی هیوندای در کشور که فعلاً قیمتی نزدیک به ۱۵۰ میلیونی پیدا کرده، پنجاه و سومین خودرو موفق بازار اروپا است که با افتی ۲.۱ درصدی در ۴ ماهه اول ۲۰۱۸ کلاً ۳۳ هزار دستگاه فروش داشته است.

هیوندای I10

محصول نا امید هیوندای در کشور در ۴ ماهه اول ۲۰۱۸ در اروپا در مجموع ۲۹ هزار دستگاه فروش داشت و با نزولی ۶ درصدی در رتبه شصتمین خودرو موفق بازار اروپا جای گرفته است.

نیسان جوک

خودروی عجیب نیسان نیز با افتی وحشتناک به میزان ۲۵ درصد، امسال فقط ۲۵۸۰۰ هزار دستگاه فروش داشته و هفتاد و یکمین خودرو محبوب مردم اروپا است.

تویوتا RAV4

پرفروش‌ترین کراس اوور تویوتا در دنیا محبوبیتی در اروپا ندارد. این خودرو در رتبه هفتاد و سوم جدول قرار داشته و کمی بیش از ۲۵ هزار دستگاه فروش داشته است.

منبع: هفت صبح

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "۱۶ خودرو محبوب اروپایی در بازار ایران"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
جواد
مهمان

سلام .ممنون از راهنمایی های خوب شما