گرانی خودرو توجیهی ندارد

گرانی خودرو توجیهی ندارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ممنوعیت واردات خودرو به خاطر آن بود که خودروسازان داخلی از این فرصت برای افزایش کیفیت تولیدات خود بهره ببرند ولی متأسفانه در این راستا گام برنداشتند.

مهرداد لاهوتی با انتقاد از افزایش شدید قیمت خودرو، اظهار داشت: افزایش قیمت خودرو به خصوص خودروهای داخلی هیچ توجیهی ندارد و کاملاً غیرمنطقی است.

وی با تأکید بر ضرورت برخورد جدی با خودروسازان متخلف، گفت: ممنوعیت واردات خودرو به خاطر آن بود که زمینه رقابت برای خودروسازان داخلی فراهم شود و خودروسازان باید از این فرصت برای افزایش کیفیت تولیدات خود استفاده کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: با وجود این متأسفانه در این مدت خودروسازان داخلی هم کیفیت خودروها را پایین آورده‌اند و هم قیمت تولیدات خود را هر روز و به طور افسار گسیخته‌ای افزایش می‌دهند.

لاهوتی با انتقاد از خودروسازانی که افزایش قیمت خودرو را به نوسانات نرخ ارز نسبت می‌دهند، تأکید کرد: نرخ ارز در قیمت خیلی از خودروهای داخلی به خصوص خودروهایی که قطعاتشان را خودمان تولید می‌کنیم، تأثیری ندارد و بعضی افراد تنها از این موضوع سو استفاده می‌کنند و دلیل گرانی‌های بی‌دلیل خودرو را به افزایش نرخ ارز ربط می‌دهند.

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس با تاکید بر اینکه قطعاً این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا مانع افزایش بی‌رویه قیمت خودرو شویم، اظهار داشت: تاکنون چندین بار رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست‌های فراکسیون مستقلین مجلس حضور یافته و در خصوص افزایش قیمت خودرو توضیحاتی را به نمایندگان داده است که قطعاً ما این روند را ادامه می‌دهیم و از وزیر می‌خواهیم که در این باره پاسخگو باشد.

وی با اشاره به توضیحات رحمانی در خصوص افزایش قیمت خودرو، تصریح کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت اذعان کرد که در فرآیند خرید و فروش خودرو دلالی‌هایی وجود دارد و یکی از برنامه‌هایشان این است که با دلال‌های بازار خودرو برخورد کنند تا قیمت خودرو کاهش یابد.

مهر

بررسی دو مسیر متعادل سازی قیمت خودرو

فرایندهای صوری موجب افزایش قیمت خودرو شده است

تعیین قیمت خودرو به مکانیزم عرضه و تقاضا بی ربط‌ترین حرف ممکن است

فروشندگان در انتظار افزایش قیمت خودرو و خریداران در انتظار کاهش قیمت

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "گرانی خودرو توجیهی ندارد"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
ممد
مهمان

انتخابات مجلس نزدیکه اینا دارن بال بال میزنن این همه مدت کجا بودین حتما تعطیلات اروپا تشریف داشتن نماینده های به ظاهر محترم ….برو عمو حناتون دیگه رنگی نداره