بغل نویسی خودرو باید با مجوز پلیس باشد

چهارشنبه 22 آبان 98 ساعت 15:32
بغل نویسی خودرو باید با مجوز پلیس باشد

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور: بغل نویسی خودرو باید با مجوز پلیس باشد معاون عملیات ترافیک پلیس راهور شرایط و ضوابط مربوط به بغل نویسی خودروهای وابسته به شرکت‌های خصوصی را اعلام کرد.

سرهنگ داود قاسمیان در مورد شرایط و ضوابط مربوط به بغل نویسی خودروهای وابسته به شرکت‌های خصوصی گفت:با توجه به ماده ۲۰۷ آئین نامه راهنمایی و رانندگی که می‌گوید «نصب هرگونه علائم و پلاک‌های متفرقه و همچنین الصاق یا نصب یا نقش هرنوع آگهی ، نوشته، عکس بر روی بدنه درونی و بیرونی و شیشه‌های وسایل نقلیه ممنوع است .مگر بر اساس ضوابطی که به پیشنهاد شورای عالی هماهنگی کشور و به تصویب وزیر کشور خواهد رسید»  در این مورد هم ضوابط مربوط به تبلیغات در ناوگان حمل و نقل عمومی کشور از طرف وزارت کشور صادرشده و در این  راستا پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا مسئولیت صدور مجوز بغل نویسی برای خودروهای وابسته به شرکت‌های خصوصی را برعهده دارد.

وی ادامه داد: یکی از عواملی که موجب عدم توجه به جلو و حواس پرتی در زمان رانندگی به خصوص برای دیگر رانندگان و حتی عابران پیاده را فراهم می‌کند، وجود تصاویر تبلیغاتی خارج از ضوابط برروی خودروها است.

وی افزود:هم اکنون پلیس راهنمایی و رانندگی برای ارائه خدمات به شرکت‌های درخواست کننده نصب بغل نویسی این آمادگی را دارد برابر دستورالعمل صادره با دریافت مدارک لازم نسبت به صدور مجوز در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای درخواست‌هایی که مدارک کامل داشته باشند، اقدام لازم را به عمل آورد.

شرکت‌هایی که خودروهای وابسته به آنان در استان محل فعالیت ،رفت و آمد دارند باید به راهنمایی و رانندگی استان مراجعه نمایند و در صورتی که محدوده فعالیت آنها در چند استان یا سراسر کشور باشد، مدارک را برای معاونت عملیات ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ارسال نموده تا از این طریق مجوز صادر گردد.

مدارکی که شرکت‌ها باید ارائه نمایند عبارتند از:

۱-ارائه نامه درخواست صدور مجوز بغل نویسی برای خودروها درفرم سربرگ شرکت با امضاء شخص مدیر عامل برای پلیس راهنمایی و رانندگی.

۲-اصل اساسنامه شرکت همراه با کپی یا کپی برابر اصل شده محضری.

۳-اصل گواهینامه ثبت علامت تجاری همراه با کپی یا کپی برابر اصل شده محضری.

۴-آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی همراه با تغییرات آن.

۵-تصویری واضح از علامت تجاری ثبت شده(لوگوی شرکت).

۶-مدارک خودرو (برگه عدم خلافی – کپی شناسنامه خودروها)

۷-چنانچه خودروها به نام شخص است قرارداد کاری بنام مالک خودرو و راننده مربوطه با شرکت الزامی است.

۸-در زمان تمدید مجوز، ارائه عکس از چند دستگاه از خودروها الزامی است.

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور افزود: در صورتی که خودروها فاقد مجوز بوده یا ضوابط تعیین شده در مجوز در مورد محل نصب یا ابعاد را رعایت نکرده و مرتکب تخلف شوند مأمورین پلیس در صورت مشاهده  نسبت به صدور برگه جریمه اقدام می‌کنند.

وی ادامه داد: به مراکز شماره گذاری ابلاغ شده  تا از ارائه خدمات به خودروهایی که دارای بغل نویسی بدون مجوز یا بدون رعایت ضوابط می‌باشند تا زمان اخذ مجوز یا رفع اثر بغل نویسی جلوگیری به عمل آوردند.

پلیس راهور

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar