عرضه لاستیک دولتی با نرخ آزاد غیر قانونی است

بروزرسانی در: پنجشنبه 16 آبان 98 ساعت 13:32
عرضه لاستیک دولتی با نرخ آزاد غیر قانونی است

سخنگوی انجمن صنفی تایرسازان گفت: اگر در بازار عرضه لاستیک نرخ دولتی با آزاد یکی باشد، امری غیر قانونی است که باید با آن برخورد شود.

مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنفی تایرسازان در خصوص تفاوت قیمت عرضه لاستیک با نرخ آزاد و دولتی، گفت: در بازار بعضی لاستیک‌هایی با نرخ دولتی و برخی با نرخ آزاد عرضه می‌شود که تفاوت قیمتی بین این 2 دسته عرضه وجود دارد. قیمت لاستیک در بازار در سایزهای گوناگون یکی نیست و شاهد تفاوت قیمت آنها هستیم.

او بیان کرد: تولید لاستیکپراید را در بازار به 22 درصد افزایش دادیم تا این تفاوت قیمت از بین برود ولی متاسفانه تاثیری نداشت.  اگر در بازار عرضه لاستیک نرخ دولتی با آزاد یکی باشد، امری غیر قانونی است که باید با آن برخورد شود.

سخنگوی انجمن صنفی تایرسازان ادامه داد: افزاد سود جو از شرایط به وجود آمده استفاده می‌کنند و به دنبال این هستند که دولت را تحت فشار قرار دهند. این دسته از افراد ارز دولتی و نیمایی دریافت کردند و پس از آن برای آشفته شدن بازار این لاستیک‌ها را عرضه کردند.

تنها تشرح کرد: هر لاستیکی که در بازار وجود دارد  نرخ دولتی و  آزاد دارد که در این بین افرادی به دنبال سوء استفاده هستند تا از این طریق به کسب درآمد برسند و به نوعی کلاهبرداری کنند.

سخنگوی انجمن صنفی تایرسازان با اشاره به اینکه کارخانجات تایر محصولات خود را به قیمت دولتی به نمایندگی‌های خود عرضه می‌کنند، افزود: متأسفانه عدم نظارت دستگاه‌های نظارتی در بازار تایر، باعث شده تا دلالی در حوزه خودرو‌های سواری رونق داشته و خبری از برخورد با متخلفان نیست به طوری که ما تولید می‌کنیم، ولی به دست همه مردم نمی‌رسد.

باشگاه خبرنگاران جوان

قیمت لاستیک دولتی 

ثبت نام لاستیک دولتی 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar