معرفی خودروهای کارکرده ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی

بروزرسانی در: جمعه 4 بهمن 98 ساعت 11:07
معرفی خودروهای کارکرده 30 تا 50 میلیون تومانی

وضعیت اقتصادی چند وقت گذشته و کاهش قدرت خرید اکثر مردم موجب شده تا این روزها، خودروهای کارکرده بازار داغ‌تری را نسبت به قبل تجربه کنند.

تا همین یکسال قبل اگر فردی بودجه ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی را برای خرید خودرو در نظر داشت؛ گزینه‌های نسبتاً متنوعی از بین خودروهای صفر کیلومتر داخلی پیش روی وی قرار می‌گرفت  اما اکنون وضعیت تغییر کرده و با این مقدار پول تنها بایستی به خودروهای کارکرده فکر کرد. از طرفی، شرایط اقتصادی چند وقت گذشته و کاهش قدرت خرید اکثر مردم موجب شده تا این روزها، خودروهای کارکرده بازار داغ‌تری را نسبت به گذشته تجربه کنند. از این رو، تصمیم گرفتیم تا در نوشتار پیش رو، نگاهی اجمالی به خودروهای کارکرده بازه قیمتی پرتقاضای ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان داشته و گزینه‌هایی اقتصادی را برای طیف وسیعی از خریداران بالقوه بررسی کنیم. لطفاً این بار هم با ما همراه باشید.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲

معرفی خودروهای کارکرده 30 تا 50 میلیون تومانی

پژو ۲۰۶ یکی از محبوب‌تربن خودروهای ۲ دهه گذشته بازار کشور است که در تیپ‌های متنوعی از نظر مشخصات فنی و امکانات رفاهی روی خط تولید ایران خودرو رفته است. در این بین، پرفروش‌ترین تیپ این خودرو در بازار کشور، تیپ ۲ است که به خاطر قیمت مقرون به صرفه، نظر طیف وسیعی از خریداران را به خود جلب کرده است. ۲۰۶ تیپ ۲ از یک موتور ۱.۴ لیتری با حداکثر قدرت ۷۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۱۸ نیوتن متر در کنار گیربکس ۵ سرعته دستی بهره برده و با مصرف ۶.۴ لیتر سوخت در هر صد کیلومتر در سیکل ترکیبی، شتاب صفر تا صد ۱۴.۱ ثانیه و حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. اگرچه ۲۰۶ تیپ ۲ توانایی‌های حرکتی و امکانات رفاهی کاملاً معمولی داشته و فضای کابین و صندوق بار آن چندان مناسب استفاده‌های خانوادگی نیست اما مصرف سوخت بهینه، استهلاک پایین و چهره جوان پسند آن موجب می‌شود که نتوان به سادگی از کنار آن عبور کرد. در حال حاضر با بودجه‌ای بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان می‌توان به سراغ مدل‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۹ این خودرو رفت.

پژو ۴۰۵ GLX

معرفی خودروهای کارکرده 30 تا 50 میلیون تومانی

شیر پیر فرانسوی با گذشت حدود ۳ دهه همچنان در کشور ما تولید شده و انتخاب بسیاری از افراد است. پژو ۴۰۵ در تیپ GLX مجهز به یک موتور ۱.۸ لیتری با حداکثر قدرت ۱۰۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۵۳ نیوتن متر و گیربکس ۵ سرعته دستی است و با مصرف ۹ لیتر سوخت در هر صد کیلومتر در سیکل ترکیبی، شتاب صفر تا صدی برابر ۱۱ ثانیه و حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. ۴۰۵ GLX چندان کم استهلاک و کم مصرف نبوده و امکانات رفاهی اندکی دارد ولی در مقابل، فضای کابین و صندوق بار بزرگ و توانایی‌های حرکتی قابل قبول موجب شده تا این خودرو در بین خیلی از مردم، محبوبیتی بالا داشته باشد. در حال حاضر با پرداخت مبلغی بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان می‌توان به سراغ مدل‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۰ این خودرو در نمونه‌های بنزینی و دوگانه سوز رفت که نمونه‌های دوگانه سوز به طور میانگین، ۵ میلیون تومان بیشتر از نمونه مشابه بنزینی قیمت دارند.

پژو پارس

معرفی خودروهای کارکرده 30 تا 50 میلیون تومانی

محبوبیت پژو پارس در بازار کشور ما به حدی زیاد است که هنوز هم با گذشت حدود دو دهه از آغاز عرضه این خودرو، از آن به عنوان موفق‌ترین فیس‌لیفت ایرانی یاد می‌شود. پژو پارس در طی سالیان تولید خود با موتورهای مختلف و سطوح گوناگونی از امکانات رفاهی و ایمنی به بازار آمده است اما نمونه مورد بحث ما همان نمونه اولیه این خودرو است که با نام پارس معمولی ( و در سال‌های گذشته، پارس سال ) شناخته می‌شود. این نمونه از پارس، از نظر فنی کاملاً مشابه ۴۰۵ GLX بوده و تنها تفاوت آن با ۴۰۵ در ظاهر متفاوت و دارا بودن چند آپشن رفاهی خلاصه می‌شود. در حال حاضر با بودجه‌ای بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان می‌توان در بازار به سراغ پارس‌های مدل ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۸ رفت.

سمند

اولین خودرو ملی ایرانیان که روی پلت فرم پژو ۴۰۵ توسعه یافته، این روزها تنها در تیپ LX و با دو نوع موتور XU7 و EF7 تولید می‌شود ولی هم اکنون با بودجه‌ای بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان می‌توان سراغ سمند معمولی ( X7 ) در مدل‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۷ و سمند LX با موتور XU7 در مدل‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۹ رفت. این دو تیپ سمند از نظر فنی کاملاً مشابه یکدیگر بوده و تنها در بخش ظاهر و امکانات رفاهی است که از یکدیگر متمایز می‌شوند. از جمله امکانات رفاهی بیشتر سمند LX نسبت به X7 می‌توان به رینگ آلومینیومی، تنظیم برقی پشتی صندلی‌های جلو، سنسور پارک عقب و ترمز ABS اشاره کرد. در مجموع می‌توان گفت خانواده سمند با وجود فضای کابین و صندوق بار بزرگ و صندلی‌های راحت در کنار امکانات رفاهی قابل قبول، گزینه مناسبی برای استفاده‌های خانوادگی به نظر می‌رسند ولی در مقابل، استهلاک آن‌ها در مدل‌های کارکرده کمی بالاست و بایستی در هنگام خرید به سلامت فنی خودرو مورد نظر دقت داشته باشید.

تیبا

معرفی خودروهای کارکرده 30 تا 50 میلیون تومانی

 اولین تجربه سایپا در تولید خودرو با برند ملی، تیبا سدان است که مجهز به یک موتور ۱.۵ لیتری با حداکثر قدرت ۸۷ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۲۸ نیوتن متر است که این موتور با اتصال به یک گیربکس ۵ سرعته دستی، ضمن مصرف ۶.۹ لیتر سوخت در هر صد کیلومتر در سیکل ترکیبی، شتاب صفر تا صد ۱۳.۵ ثانیه و حداکثر سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت را برای این سدان کامپکت ایرانی به ارمغان می‌آورد. تیبا خودرویی با توانمندی‌های فنی قابل قبول و هزینه‌های نگهداری پایین است اما کیفیت ساخت آن چندان بالا نبوده و بعضی قطعات آن زودتر از انتظار مستهلک می‌شوند. در حال حاضر می‌توان با هزینه بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان می‌توان به سراغ تیبا مدل ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ رفت.

MVM ۱۱۰ چهار سیلندر

معرفی خودروهای کارکرده 30 تا 50 میلیون تومانی

MVM  ۱۱۰ یکی از اولین خودروهای چینی بود که پا به بازار کشور ما گذاشت و مونتاژ آن از سال ۱۳۸۴ در کارخانه مدیران خودرو آغاز شد. این هاچبک کوچک شهری در ابتدا با یک موتور ۰.۸ لیتری ۳ سیلندر  ۵۲ اسب بخاری در بازار کشور ما عرضه شد اما موتور یاد شده از سال ۹۰ جای خود را به یک نمونه ۴ سیلندر ۱.۱ لیتری با حداکثر قدرت ۶۸ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۹۰ نیوتن متر داد که این موضوع موجب شد تا عملکرد فنی خودرو به میزان قابل توجهی بهبود یابد. اکثر MVM 110 ها از یک گیربکس ۵ سرعته دستی بهره می‌برند اما تعداد محدودی از نمونه‌های چهار سیلندر با گیربکس اتوماتیک ( AMT ) هم تولید شدند. MVM 110 خودرویی کم مصرف و کم استهلاک برای استفاده‌های روزمره شهری بوده و امکانات رفاهی قابل قبولی هم دارد اما در مقابل، عملکرد فنی و ایمنی بدنه آن چندان تعریفی ندارد. در حال حاضر با مبلغی بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان می‌توان به سراغ MVM 110 چهار سیلندر در مدل‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ رفت.

دوو سیلو

معرفی خودروهای کارکرده 30 تا 50 میلیون تومانی

دوو سیلو از آن دسته خودروهایی است که هنوز هم پس از گذشت بیش از ۱۵ سال از توقف تولید، طرفداران خاص خود را دارد. این محصول شرکت صنعتی کرمان خودرو، مجهز به یک موتور ۱.۵ لیتری با حداکثر قدرت ۷۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۲۳ نیوتن متر است که این موتور با اتصال به یک گیربکس ۵ سرعته دستی، ضمن مصرف ۶.۸ لیتر سوخت در هر صد کیلومتر در سیکل ترکیبی، شتاب صفر تا صد ۱۲.۵ ثانیه و حداکثر سرعت ۱۶۳ کیلومتر بر ساعت را برای این پیرمرد کره‌ای به ارمغان می‌آورد. از مهم‌ترین نقاط قوت سیلو می‌توان به کولر قدرتمند، سواری نرم و امکانات رفاهی قابل قبول نسبت به سال تولید اشاره کرد اما در مقابل، مواردی مثل ترمزهای نه‌چندان مطمئن، شتابگیری معمولی و کمبود قطعات یدکی هم از مهم‌ترین نقاط ضعف این خودرو محسوب می‌شوند. در حال حاضر می‌توان با مبلغی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان به سراغ یک نمونه نسبتاً سالم و تمیز سیلو در مدل‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۲ رفت.

پروتون ویرا

معرفی خودروهای کارکرده 30 تا 50 میلیون تومانی

پروتون ویرا را شاید بتوان متفاوت‌ترین دست دوم ارزان قیمت بازار دانست. این خودرو مالزیایی که حدفاصل سال‌های ۱۳۸۱ تا  ۱۳۸۸ و در دو نمونه سدان و لیفت‌بک روی خط مونتاژ شرکت زاگرس خودرو قرار داشت؛ مجهز به یک موتور ۱.۵ لیتری با حداکثر قدرت ۹۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۲۶ نیوتن متر است که این موتور با اتصال به یک گیربکس ۵ سرعته دستی یا ۴ سرعته اتوماتیک، ضمن مصرف ۸ لیتر سوخت در هر صد کیلومتر در سیکل ترکیبی، شتاب صفر تا صد ۱۱ ثانیه و حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت را برای این شرقی مهجور به ارمغان می‌آورد. پروتون ویرا کابین نسبتاً جاداری داشته، عملکرد فنی آن در نوع خود قابل قبول بوده و سواری نرمی را به سرنشینان خود عرضه می‌کند اما در مقابل، عرضه بسیار محدود و خدمات پس از فروش ضعیف آن موجب شده تا این روزها کمتر خریداری به سراغ آن برود. این روزها با صرف هزینه‌ای بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان می‌توان به سراغ پروتون ویرا در مدل‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ رفت.

عصر خودرو

بازار خودرو قفل شده است

بازار تشنه عرضه خودرو است

معرفی ۳ خودرو برای جایگزینی پراید

توقف خط تولید ۲ مدل خودرو تا پایان سال ۹۹

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar