میزان تولید پراید تا مهر ماه ۹۸

بروزرسانی در: شنبه 25 آبان 98 ساعت 11:41
میزان تولید پراید تا مهر ماه 98

این روزها صحبت سر حذف پراید از خط تولید و آمدن جایگزین‌های آن به شدت داغ است. اما از ابتدای سال ۹۸ تا آخر مهر چقدر پراید تولید شده است؟

طبق آماری که در سامانه کدال از خودروسازی سایپا منتشر شده، این خودروساز در ماه مهر ۹۸ تعداد ۱۲,۷۶۲ پراید تولید کرده است. تعداد تولیدات پراید در ماه شهریور و مرداد ۹۸ به ترتیب ۱۷,۵۳۹ و ۱۴,۱۹۹ دستگاه بود. با نگاه به میزان تولیدات این خودروساز متوجه خواهیم شد که بیشترین میزان تولید پراید در ماه اردیبهشت به تعداد ۲۰,۳۴۷ خودرو رقم خورده است و این روند با فراز و نشیب‌هایی در طی سال همراه شده است.

این خودروساز از ابتدای سال تا آخر مهر ۹۸ توانست ۱۰۵,۸۲۶ دستگاه پراید به تولید برساند. اگر نگاهی به میزان خروجی پراید در همین زمان مشابه و در سال ۹۷ داشته باشیم، سایپا توانسته بود ۹۷,۲۵۲ پراید تولید کند در نتیجه تا به اینجای کار رشد ۸,۵۷۴ دستگاهی در زمینه ساخت پراید ایجاد شده است. با توجه به این که در آینده پراید از خط تولید سایپا حذف خواهد شد چنین روندی نیز طبیعی به نظر می‌رسد. این خودروساز توانسته بود تا انتهای سال ۹۷ به تولید ۱۴۶,۲۰۸ دستگاه پراید دست پیدا کند و باید منتظر ماند و دید که این رقم در سال ۹۸ به چه عددی خواهد رسید.

میزان تولید پراید تا مهر ماه 98

میزان تولید پراید تا مهر ماه 98

میزان تولید پراید تا مهر ماه 98

این نکته را هم باید گفت که پس از پراید، تیبا بیشترین میزان تیراژ تولید را به خود اختصاص داده است. ضمن این که سید جواد سلیمانی، مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا پیش از این اعلام کرد: محصولات تیبا، کوییک و ساینا جایگزین محصولات خانواده پراید شده و می‌شوند و برای پراید هیچ جایگزین دیگری وجود ندارد، ولی توسعه محصولات بر روی پلت‌فرم‌های جدید و اختصاصی سایپا انجام خواهد شد که به زودی جزییات آن را اعلام می‌کنیم.

گسترش نیوز

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar